فیلترهای سرامیکی ریخته گری

آیا قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران در برنامه هفتم ادامه پیدا می‌کند؟

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احکام ایثارگران برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم توسعه کشور تنفیذ شد.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی مواد برنامه هفتم توسعه کشور با ۱۸۶ رأی موافق جزء ۸ بند ج ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم توسعه احکام مواد ۸۶ الی ۹۱ برنامه ششم توسعه با موضوع قوانین ایثارگری را برای اجرا در برنامه هفتم توسعه تنفیذ و تصویب کردند.

سایر اجزای بند ج ماده ۳۱ شامل ۹ جزء که ۳ جزء آن دارای بار مالی بود جهت رفع ابهام و مشکل به کمیسیون تلفیق برنامه برگشت تا با رفع ایرادات مجدد در صحن علنی به رأی گذاشته شود.

با این وصف یکی از سؤالات پرتکرار جامعه هدف این است؛ آیا تبدیل وضعیت ایثارگران در برنامه هفتم توسعه ادامه پیدا خواهد کرد؟ که باید گفت: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی به تنفیذ احکام برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم (جزء ۸ بند ج ماده ۳۱ برنامه هفتم) و در صورت تأیید این مصوبه توسط شورای محترم نگهبان تبدیل وضعیت ایثارگران (بند ذ ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه) در برنامه هفتم توسعه تا زمانی که  لایحه دولت جهت اصلاح و تجمیع قانون ایثارگران و… به مجلس ارائه و تبدیل به قانون شود، تبدیل وضعیت نیز ادامه خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اجلاسیه شهدای روحانی در اردبیل برگزارمی‌شود

گفتنی است قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران پس از ۱۰ سال از سال ۱۴۰۰ اجرایی اما در سال ۱۴۰۱ مجدداً با رأی نمایندگان مجلس متوقف شد که گلایه‌مندی جامعه هدف را نیز به‌دنبال داشت.

همچنین اجرای کوتاه‌مدت این قانون در شرایطی انجام شد که اغلب دستگاه‌ها از اجرای آن خودداری کردند، تا جایی که چند روز گذشته رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از معرفی این دستگاه‌ها به نهادهای نظارتی خبر داد.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

پروانه معصومی به خاک سپرده شد/ سینما یک انسان بزرگ و ستاره واقعی را از دست داد + عکس

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، مراسم خاکسپاری پروانه معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد