یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

ارائه خدمات به بیش از ۸۰ هزار زائر اربعین از سوی هلال احمر/ آماده باش کامل سازمان امدادونجات

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات به بیش از ۸۰ هزار زائر اربعین از ابتدای شهریورماه تا کنون خبر داد.

مهدی ولیپور در گفت‌وگو با ایسنا درباره خدمات ارائه شده از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به زائران اربعین حسینی اظهارکرد: سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از ابتدای شهریورماه تا کنون ۱۲۰۵ مرکز عملیاتی ثابت و موقت را برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی ایجاد کرده است. در همین راستا نیز در ۱۲ نقطه مرزی نیز قرارگاه مرزی ایجاد شده و ۱۹ فروند بالگرد جمعیت نیز به حالت آماده‌باش درآمده تا در صورت وقوع هر نوع حادثه احتمالی در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شود.  

وی با بیان اینکه هفت اردوگاه برای اسکان زائران ایجاد شده است، گفت: همچنین ۱۱۰۰ دستگاه چادر نیز در این مدت برپاشده است. در مجموع این امکانات و تجهیزات از ابتدای شهریورماه تا کنون پذیرای ۸۰ هزار و ۳۲۴ تن از مراجعه‌کنندگان و زائران بوده است. طی این مدت ۳۸ هزار و ۲۱۶ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند و به ۲۹ هزار ۹۰۰ نفر نیز خدمات درمان سرپایی ارائه شده است.  

ولیپور با بیان اینکه ۱۳۹۳ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: از ۱۰ هزار و ۸۱۵ نفر تست قند و فشار خون گرفته شده و ۷۲۰۰عدد ماسک نیز میان زائران توزیع شده است. توزیع حدود ۱۳ هزار بطری آب معدنی، ۱۱۳۰ اسپری ضدعفونی کننده و … از جمله دیگر اقدامات انجام شده است.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه امسال توزیع محتواهای آموزشی به زائران را نیز در دستورکار قرار دادیم، گفـت: طی این مدت ۲۶ هزار و ۷۲۰ رسانه آموزشی اعم از بروشور و … توزیع شده است. همچنین ۲۷ هزار و ۱۲۰ نفر نیز تحت آموزش چهره به چهره قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد که اقدامات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر تا پایان ماموریت اربعین و بازگشت زائران ادامه خواهد داشت و تمامی امکانات در این خصوص به حالت آماده باش کامل درآمده است.  

انتهای پیام 

حتما ببینید

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۹ استان کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال احمر درپی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *