یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

“اف‌بی‌آی” در جستجوی سارقان کامیون حامل جواهرات در آمریکا

ماموران پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) و کلانتری “لس آنجلس کانتی” در حال بررسی عاملان سرقت یک کامیون زرهی، حامل ده‌ها میلیون دلار جواهرات و سنگ‌های قیمتی در ایالت کالیفرنیا هستند.

به گزارش ایسنا، این کامیون مملو از جواهرات و سنگ‌های قیمتی در ایالت کالیفرنیای آمریکا در حالی که به سمت لس‌آنجلس در حرکت بود به سرقت رفت.

براندی سوانسون، مدیر نمایشگاه بین‌المللی جواهرات که این محموله قرار بود آنجا به نمایش درآید، گفت: دزدی زمانی رخ داده که کامیون در حال انتقال جواهرات به انباری در شهر کرن بود.

به گفته سوانسون، در این حادثه ۲۵ تا ۳۰ جعبه شامل جواهرات و سنگ‌های قیمتی متعلق به ۱۸ غرفه‌داری که می‌خواستند در نمایشگاهی در جنوب سانفرانسیسکو شرکت کنند، سرقت شد.

در مورد این سرقت، جزئیات بیشتری منتشر نشده اما به گفته مدیر نمایشگاه، پلیس محلی در کنار پلیس فدرال آمریکا در حال تحقیق روی این پرونده سرقت هستند.

شرکت خدماتی که کامیون انتقال جواهرات را برای جابه‌جایی این محموله فرستاده بود، اعلام کرد که ارزش اقلام به‌سرقت‌رفته بیشتر از ۱۰ میلیون دلار نیست؛ در حالی که مدیر نمایشگاه می‌گوید محموله کامیون نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار ارزش داشته است.

براندی سوانسون گفت: غرفه‌داران معمولا به دلیل هزینه بالای بیمه، ارزش محصولات خود را کمتر از میزان واقعی آن اعلام می‌کنند. این جواهرات بسیار گرانبها بودند و ده‌ها برابر آنچه اعلام‌ شد، ارزش داشتند.

به گزارش ایندیپندنت، او گفت که هنوز مشخص نیست کامیون چگونه به سرقت رفته و آیا به دستگاه‌های ردیابی مجهز بوده است یا نه؛ همچنین مشخص نیست که دوربین‌های نظارتی منطقه بتوانند به پیدا شدن سارقان کامیون کمک کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *