دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

امکان پهلودهی و تخلیه کشتی‌هایی با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در بندر امام

ایسنا/خوزستان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از پهلوگیری کشتی ۱۰۰ هزارتنی حامل گندم در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون و ۷۳۳ هزار تن گندم از طریق بندر امام‌خمینی(ره) وارد کشور شده است.

بهروز آقایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با ورود یک فروند کشتی ۱۰۰ هزار تنی حامل گندم در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) عملیات تخلیه فوری آن در شرایط ایمن به منظور تسریع در روند ارسال کالاهای اساسی به مبادی مصرف آغاز شد.

وی افزود: با توجه به آبخور بالای کشتی به میزان ۱۳.۸ متر، عملیات سبک‌سازی آن به منظور استقرار در حالت پایدار و ایمن و شروع فوری عملیات تخلیه در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: تخلیه این کشتی ۱۰۰ هزار تنی با حساسیت و شرایط خاص با استقرار ۳ دستگاه مکنده پرقدرت شروع شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ روز آینده فرآیند تخلیه از کشتی به طور کامل انجام شود.

آقایی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۳۳ هزار تن گندم از طریق بندر امام‌ خمینی (ره) وارد کشور شده است، گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه بیش از ۱۱۳ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری تاکنون ۲۳ فروند کشتی حامل گندم وارداتی به بندر امام خمینی (ره) وارد شده است، افزود: چند فروند کشتی حامل گندم نیز در مسیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) هستند که به زودی وارد لنگرگاه خواهند شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به توانمندی‌های بندر بزرگ تجاری امام خمینی (ره) عنوان کرد: با توجه به اسکله و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، در حال حاضر امکان پهلودهی و تخلیه کشتی‌هایی با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در بندر امام خمینی (ره) مهیا است.

آقایی ادامه داد: حدود ۴۰ درصد از گندم وارد شده به این مجتمع بزرگ بندری از طریق حمل و نقل ریلی به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است. این کار با هدف بهره‎‌گیری از تمام وجوه حمل و نقل برای پایداری امنیت غذایی کشور است.

انتهای پیام

حتما ببینید

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

کندی رشد اقتصادی و محتاط شدن مصرف کنندگان برای هزینه بیشتر، باعث شد فروش تلفن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *