یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

امیر واحدی: آماده پاسخ‌ به هر گونه تهدید هستیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی در بالاترین سطح از آمادگی قرار دارد و آماده پاسخ‌ به هر گونه تهدید است.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در جریان بازدید از پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس و ارزیابی توان رزمی و عملیاتی این یگان در جمع خلبانان و کارکنان این پایگاه اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در اوج عزت و افتخار قرار دارد و این ارزش به سادگی به دست نیامده و  حاصل خون هزاران شهید است. شهیدانی که با نثار جان شیرین خود، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و اکنون به درخت تناوری تبدیل شده که می‌تواند در مقابل طوفان‌های سهمگین مقاومت کند، چون ریشه‌های آن در عمق این آب و خاک رخنه کرده است.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در بالاترین سطح از آمادگی قرار دارد و آماده پاسخ‌ به هر گونه تهدید است، تصریح کرد: اگر دشمنان ایران اسلامی بخواهند هر گونه نگاه مغرضانه و سویی به کشورمان داشته باشند، ما با تمام توان و قدرت و تحت هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری در مقابلشان خواهیم ایستاد و پاسخی سخت به آن ها خواهیم داد. در این راه پا پس نخواهیم کشید و تا جان در بدن داریم از کشور و ملت دفاع و محافظت می‌کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش یک نیروی پیشگام و مقتدر در ایجاد بازدارندگی است، خاطر نشان کرد: امروز استکبار جهانی تحت رهبری آمریکا با روی آوردن به جنگ‌های ترکیبی و شناختی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها می‌خواهد مقاومت ما را در هم بشکند، اما این خیال باطلی است؛ چرا که ما تا پای جان از این انقلاب و آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام راحل(ره) حراست و دفاع خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز با حضور نیروی هوایی پرتوان ارتش و خلبانان تیز پرواز این نیروی الهی، آسمان کشور عزیزمان جزو امن‌ترین مناطق پروازی است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های منطقه تأمین امنیت هوایی در شرایط حساس است که در این خصوص نیروی هوایی با تکیه بر خلبانان و کارکنان توانمند در حوزه‌های رزمی، عملیاتی این مهم را به منصه ظهور رسانده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویژگی‌های شهید باقری به روایت سردار رشید

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: ایجاد سازمان رزم‌ کنونی سپاه و به‌ویژه نیروی زمینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *