یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

بازداشت عاملان مسلح ایجاد وحشت در باغ فردوس/ جمع آوری ۲۳۲ معتاد متجاهر در شرق تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دوعامل ایجاد رعب و وحشت در باغ فردوس، دو موبایل قاپ و دو خرده فروش مواد مخدر در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به تشریح برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری تهران بزرگ در روز گذشته پرداخت و با اشاره  عملیات دستگیری دو نفر که در باغ فردوس برای شهروندان رعب و وحشت ایجاد کرده بودند گفت: چندی پیش خبری مبنی بر ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان در باغ فردوس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد. بر اساس این گزارش دو جوان با در دست داشتن کلت کمری شهروندان را تهدید و برایشان رعب و وحشت ایجاد کرده بودند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری تجریش قرار گرفت، گفت: در جریان بررسی‌های صورت گرفته از سوی تیم عملیات پلیس صحت موضوع تایید و دو نفر که دست به این کار زده بودند، در محدوده انتهایی پارک مورد شناسایی قرار گرفتند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه این افراد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت: در بازرسی از این افراد که حدود ۲۰ سال سن داشتند، یک قبضه سلاح کلت کمری و یک اسلحه ساچمه‌ای کشف و ضبط شد. دو متهم پس ازتشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

دو موبایل‌قاپ بهارستان دستگیر شدند

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه با اشاره به رسیدگی تیم عملیات کلانتری بهارستان به پرونده دیگری در خصوص دستگیری دو موبایل قاپ گفت: با توجه به اینکه موبایل قاپی در محله بهارستان افزایش پیدا کرده بود، رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار تیم عملیات کلانتری بهارستان قرار گرفت و در اقدامات اولیه گشت‌زنی‌های هدفمند پلیس افزایش یافت. با افزایش گشت‌زنی‌های پلیس چندی پیش، ماموران پلیس به راکب و ترک‌نشین یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شدند.  

وی ادامه داد: ماموران موتورسواران را تحت نظر قرار داده و مشاهده کردند که آنان قصد انجام موبایل قاپی دارند. سارقان در حالی که در حال افزایش سرعت بودند تا در خلاف جهت حرکت خودرو ها از محل فرار کنند از سوی ماموران پلیس دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.  

موقوفه‌ای با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از متهمان گفت: در بررسی‌های ابتدایی که از متهمان صورت گرفت یک دستگاه تلفن همراه که همان لحظه سرقت کرده بودند و دو قبضه سلاح سرد کشف شد و سارقان نیز به انجام هشت فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.  

وی با تاکید بر اینکه مالباختگان نیز شناسایی شدند گفت: این سارقان پیش تر نیز سابقه انجام سرقت داشتند و به همین دلیل نیز در زندان بودند. هم اکنون نیز تحقیقات برای کشف سایر جرائم احتمالی آنان ادامه دارد.  

جمع‌آوری ۳۳۲ معتاد متجاهر در شرق تهران 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در محدوده شرق تهران نیز خبر داد و در این باره اظهار کرد: با توجه به درخواست شهروندان در خصوص جلوگیری از تردد معتادان متجاهر در سطخ شهر تهران طرحی در راستای رسیدگی به درخواست‌های مردمی اجرایی شد که البته این طرح ها به صورت مداوم در سطح شهر تهران اجرایی خواهد شد.  

وی با بیان اینکه روز گذشته این طرح در محدوده شرق تهران به اجرا درآمد اظهار کرد: در این عملیات ۳۳۲ معتاد متجاهر جمع‌آوری شدند. همچنین در این عملیات دو خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند که در بررسی‌های صورت گرفته از آنان ۳۰۰ گرم مواد مخدر کشف شد.  

موقوفه‌ای با بیان اینکه معتادان متجاهر به مراکز بازپروری منتقل شدند، گفت: دو خرده فروش نیز پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام 

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *