جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

بازداشت موبایل‌قاپ‌هایی که طلاقاپ شدند

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باندی که اعضای آن اقدام به سرقت ۱۲ میلیارد ریال طلا کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اوایل آذرماه جاری، مرد جوانی به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که حوالی ساعت ۱۸ و پس از خرید طلا از بازار طلافروشی تهران، چهار سرنشین دو موتورسیکلت که صورت خود را پوشانده بودند، اقدام به قاپیدن کیف وی کرده و از محل محتواری شدند. این مرد اعلام کرد که طلاهای سرقت شده ۱۲ میلیارد ریال ارزش داشته است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی پس از تشکیل پرونده و اظهارات مالباخته راهی صحنه جرم شدند، گفت: ماموران با استفاده از روش‌های کشف نوین جرم متوجه شدند که سارقان با نقشه قبلی اقدام به کیف‌قاپی کرده و اعضای این باند از قصد شاکی برای خرید طلا با خبر بودند. ماموران در ادامه با انجام تحقیقات گسترده و روش‌های علمی، هویت چهار نفر از متهمان را شناسایی کرده و سپس نسبت به شناسایی مخفیگاه این افراد در نقاط مختلف شهر تهران نیز اقدام کردند.

ولیپور گودرزی ادامه داد:‌ کارآگاهان در گام بعدی پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی و اخذ مجوز عملیات، راهی مخفیگاه متهمان شده و آنها را در عملیات‌های جداگانه‌ای در نقاط مختلف تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین مخفیگاه این افراد تحت بازرسی نیز قرار گرفته و در جریان آن بیش از ۴۰۰ گرم طلای مسروقه از مخفیگاه آنها کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، این چهار سارق حرفه‌ای توسط سردسته باند که خود در بازار طلافروشی مشغول به کار بوده برای سرقت اجیر شده‌اند، گفت:‌ این افراد با نقشه سرکرده خود طلاهای مالباخته را در مکان خلوت با کمک یک فرد دیگر به سرقت برده‌اند. همچنین بررسی سوابق این افراد نشان داد که آنها موبایل‌قاپ بوده‌اند و با پیشنهاد سرکرده اقدام سرقت طلا گرفته‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه سردسته باند و متهم دیگر پرونده در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر شدند، ادامه داد: متهمان پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت طلا از مالباخته در بازار طلافروشی تهران با اجرای نقشه قبلی اعتراف کردند و همچنین شاکی پرونده پس از مراجعه به اداره آگاهی سارقان را شناسایی کرده است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با بیان اینکه خط قرمز پلیس امنیت شهروندان است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام

حتما ببینید

مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق “مجاز” مرزی بازدید کنند

فرمانده مرزبانی انتظامی از همکاری مرزبانان با عوامل انتظامی برای تسهیل تردد جاده ها خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *