دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

بازگشایی ورودی آزادراه اراک – خرم‌آباد از سمت بروجرد

ایسنا/لرستان معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل نقل کشور از بازگشایی ورودی آزادراه اراک – خرم‌آباد از سمت بروجرد خبر داد.

خیراله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه تجهیز کارگاه راه‌آهن بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز بازدیدی از پروژه اتصال راه‌آهن که در حال اجرا صورت گرفت و هدفمان این است که بروجرد به شبکه ریلی متصل شود.

وی تصریح کرد: از طریق راه‌آهن جدید، دورود به خرم‌آباد متصل می‌شود که در حال احداث است و از منطقه دلی‌آباد که در این محدوده قرار دارد یک اتصال به سمت بروجرد به طول ۲۷ کیلومتر در نظر گرفته که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل نقل کشور خاطرنشان کرد: فاز اول عملاً دورود را به بروجرد، بروجرد را به ملایر و ملایر به همدان و از آنجا به زنجان متصل می‌کند که به‌عنوان یک کریدور غربی به‌صورت شمال جنوبی از استان خوزستان به لرستان و از لرستان به همدان و زنجان و استان آذربایجان شرقی این محور را برای آینده کشور داشته باشیم.

خادمی اضافه کرد: راه‌آهن اصلی دورود به سمت خرم‌آباد و به سمت اندیمشک در برنامه کاری وزارت برای رفع گلوگاه ریلی جنوب بوده که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته اما مدتی است که دچار کاهش عملیات شده که رئیس‌جمهور از آن بازدید کردند.

وی بیان کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ است که امیدواریم بتوانیم با تأمین منابع برای امسال این پروژه را فعال کنیم تا عملیات اجرایی را ادامه دهیم که لرستان و خرم‌آباد هم به این شبکه اتصال خواهد داشت.

معاون وزیر راه ادامه داد: عوارضی جدیدی که برای ورود مردم بروجرد و مردمی که از غرب کشور به سمت آزادراه بروجرد به خرم‌آباد می‌آیند مشکلی بود که با همراهی و همکاری مسئولان استان جلسه‌ای برگزار و با مدیران آزادراه توافق شد که این رمپ را برای رفاه مردم باز و تردد به داخل آزادراه از همان رمپ ورودی جاده فعلی بروجرد انجام و این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

فرودگاه‌های کشور موظف‌ به دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند

معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی تا تیرماه ۱۴۰۳ موظف به دریافت گواهینامه هستند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *