جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

باید از صنعت تولید مرغ در خوزستان حمایت شود

ایسنا/خوزستان معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان مرغ گفت: اگر مرغ تولید شده مرغداران روی زمین باقی بماند، مرغدار آسیب خواهد دید و در صورتی که تولیدکننده مرغ و مرغدار آسیب ببیند در ماه‌های آینده تامین مرغ و همچنین قیمت آن چالشی بسیار جدی برای استان خواهد بود.

علی رحم کریمی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان مرغ اظهار کرد: باید از صنعت تولید مرغ در استان حمایت شود و با توجه به اینکه اکنون قیمت مرغ کشتار روز به قیمتی حتی پایین‌تر از قیمت مصوب رسیده است انتظار داریم از این بخش حمایت ویژه شود.

وی افزود: اگر حمایت از تولیدکنندگان مرغ در استان خوزستان با توجه به تولیدی که انجام شده است، صورت نگیرد قطعا آن‌ها متضرر می‌شوند و در دوره بعدی توان جوجه‌ریزی و تولید را نخواهند داشت و مجددا با کاهش جوجه‌ریزی شاهد افزایش قیمت مرغ خواهیم بود.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: انتظار داریم با توجه به قیمت مناسبی که اکنون مرغ در بازار استان استان دارد، شرکت‌ها و نهادهایی که امکان حمایت از تولیدکنندگان مرغ را دارند مرغ کشتار شده را از آن‌ها خریداری کنند.

کریمی عنوان کرد: مردم، شرکت‌های بزرگ و فعال در خوزستان و همچنین شرکت پشتیبانی امور دام می‌توانند مرغ کشتارشده توسط تولیدکنندگان را از آن‌ها خریداری کنند تا این صنعت با چالش جدی در بحث جوجه‌ریزی ماه‌های آینده مواجه نشود.

وی ادامه داد: اگر مرغ تولیدشده مرغداران روی زمین باقی بماند، مرغدار آسیب خواهد دید و در صورتی که تولیدکننده مرغ و مرغدار آسیب ببیند در ماه‌های آینده تامین مرغ و همچنین قیمت آن یک چالش بسیار جدی برای استان خواهد بود و از این رو انتظار داریم تا بخش‌های مختلف از مرغداران در استان حمایت کنند.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام در حال خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان است. این شرکت مرغ سویه آرین را از مرغداران خریداری می‌کند و شرکت‌ها و بخش‌های دیگر نیز می‌توانند سایر مرغ‌های تولیدشده را خریداری کنند.

به گزارش ایسنا، طی دو هفته اخیر و براساس شرایط تولید و تامین مرغ در بازار خوزستان قیمت این محصول در مقایسه با نرخ مصوب آن که هر کیلو ۶۳ هزار تومان است تا کیلویی ۱۳ هزار تومان نیز کاهش داشته و با قیمت هر کیلوگرم حدود ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام

حتما ببینید

حفظ امنیت شغلی و تامین مسکن ارزان برای کارگران

یک کارشناس حوزه کار، حفظ امنیت شغلی و تامین مسکن کارگری را از مطالبات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *