سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

بحران “طبیعی” نداریم

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد که نباید بحران را به عنوان یک موضوع طبیعی قلمداد کنیم و باید جلوی وقوع آن را گرفت.

به گزارش ایسنا، علی نصیری در نشست کارگروه هشدار سازمان مدیریت بحران کشور که با هدف بررسی موضوعات مربوط به پیشگیری و کاهش خطر و بررسی نقش قوه قضاییه در کمک به اجرای درست طرح‌های کاهش خطر در محل مرکز فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت:‌ تاکنون رویکرد ما برای مقابله با بحران‌ها رویکرد پاسخ‌محور و مقابله‌محور بوده و لازم است که  بیشتر از قبل به نگاه پیشگیرانه توجه داشته و آن را جزو اولویت‌های خود قرار دهیم، چرا که اساسا هرنوع هزینه‌ای برای پیشگیری نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که از هزینه‌های کلان در آینده جلوگیری خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه مخاطرات را می‌توان به عنوان موضوعی طبیعی تلقی کرد، ادامه داد:‌ اما بحران موضوعی طبیعی نیست و می‌توان با اتخاذ رویکرد درست، توجه به اصول پیشگیری و … جلوی وقوع آن را گرفت و یا خسارات ناشی از آن را کاهش داد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رویکرد پیشگیرانه را رویکردی نوین دانست و گفت:‌ این رویکرد باعث ایجاد تحول در نظام مدیریت بحران می‌شود. در این حوزه قوه قضاییه نقش و اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند بر اجرای بسیاری از اقدامات و همچنین ضمانت اجرای این موارد موثر عمل کند. 

نصیری همچنین با اشاره به برگزاری تمرین امداد هوایی در تهران گفت: این تمرین درس های خوبی داشت چرا که اگر بحرانی چون زلزله در سطح تهران اتفاق بیفتد امدادرسانی زمینی مشکل می‌شود و باید از امدادرسانی هوایی کمک گرفت.

انتهای پیام

حتما ببینید

ترور و شهادت یکی از کارکنان سپاه در اصفهان

ایسنا/اصفهان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از اقدام مسلحانه علیه یک تن از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *