شنبه , ۵ آذر ۱۴۰۱

بررسی تولید صنعتی واشرهای آب‌بند بر پایه فناوری نانو

ستاد نانو برنامه لایو اینستاگرامی را در خصوص کاربردهای فناوری نانو در تولید واشرهای آب‌بند به عنوان یکی از قطعات صنعتی مهم برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، کارگزار ترویج صنعتی ستاد نانو امشب چهارشنبه، ۲۹ تیرماه در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت این ستاد، نشست تخصصی با موضوع “تولید صنعتی واشرهای آب‌بند لوله و اتصالات بر پایه فناوری نانو” را با حضور یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار می‌کند.

واشرها یکی از قطعات پرکاربرد صنعتی محسوب می‌شوند که در همه‌ صنایع از جمله لوله‌های آبرسانی و لوله‌های فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند و مهمترین وظیفه‌ این قطعه، جلوگیری از نشت سیال یا گاز عبوری از اتصالات است.

از آنجایی که این قطعات باید از انعطاف‌پذیری خوبی برخوردار باشند، اغلب از پلیمر ساخته می‌شوند. بهینه‌سازی عمر، خواص فیزیکی و مکانیکی این قطعات می‌تواند موجب افزایش ایمنی و صرفه‌ اقتصادی در صنایع مختلف شود.

برای این منظور یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات لاستیکی در جنوب کشور با بهره‌گیری از فناوری نانو در ساخت واشرهای آب‌بندی اتصالات، موفق به تولید صنعتی محصولی با کارایی بالاتر نسبت به واشرهای رایج در بازار شده است. عمر واشرهای تولیدی این مجموعه، نسبت به نمونه‌های مشابه بالاتر و استفاده از آنها از لحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

این شرکت توانسته است ضمن کسب گواهی نانومقیاس در برخی محصولات، حجم عظیمی از تولیدات خود را به کشورهای مختلف مانند ترکیه صادر کند.

انتهای پیام

حتما ببینید

استان‌ها چقدر چک برگشتی دارند؟

آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در مهر ماه سال جاری نشان می‌دهد که چک‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *