جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

تامین داروهای SMA با دستور رییس جمهور / برخی کمبودهای مقطعی، جهانی است

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم بیشترین ارز برای تامین داروی بیماران تالاسمی تخصیص یافته است، از اهتمام سازمان غذا و دارو برای تامین داروی بیماران خاص و تحویل آن درب منزل در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام دارایی درخصوص کمبود داروی برخی از بیماران خاص اظهار کرد: ۴۰۰ هزار بیمار خاص در کشور داریم که اقدامات مناسبی به منظور تامین داروی آنها در دست انجام است.

وی افزود: با دستور رئیس جمهور برای اولین بار داروی بیماران SMA را در سال جاری تهیه خواهیم کرد. در مورد داروی بیماران تالاسمی نیز در این دولت بیشترین ارز برای تامین داروی این بیماران تخصیص یافته و علیرغم اینکه پنج تولیدکننده داخلی این داروهای را تولید می کنند اما واردات داروهای برند نیز تا حد امکان در دستور کار قرار دارد.

دارایی با اشاره به اینکه تامین داروی برخی بیماران در دنیا با محدودیت‌هایی مواجه است، گفت: تولید برخی داروها تنها در یک یا دو کشور صورت می گیرد و ممکن است میزان تقاضا نیز برای دارویی در برهه‌های مختلف افزایش یابد بنابراین برخی کمبودها جهانی است. موضوع کمبود برخی از داروها در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد؛ چنانچه در سال گذشته کمبودهای دارویی در امریکا به ۹۰۰ قلم رسیده بود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: سال گذشته سال انتقال دولت بود و نقصانی در مورد تامین ارز و به تبع آن برخی کمبودها اتفاق افتاد، در سازمان غذا و دارو در سال جاری تمام تلاشمان را می‌کنیم تا علاوه بر تامین مناسب داروی بیماران خاص، برای اولین بار داروی مصرفی آن ها را درب منزل تحویل دهیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

جلبک دریایی قرمز راهی برای درمان بیماری کبد چرب

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، در حالی که در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *