یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

تبدیل فرودگاه شهدای اراک به پایانه صادراتی بار استان مرکزی

ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بر بهره برداری از ظرفیت حداکثری فرودگاه شهدای اراک تاکید کرد و گفت: تبدیل فرودگاه شهدای اراک به پایانه صادراتی بار استان مرکزی برای حمل محصولات از مسیر هوایی یکی از برنامه‌های در دست اجراست.

علی‌اکبر کریمی پنجشنبه ۱۹ آبانماه ۱۴۰۱ در جریان بازدید از فرودگاه اراک در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه فرودگاه اراک یک ظرفیت اقتصادی در حمل بار و مسافر است، اظهار کرد: با وجود اینکه این فرودگاه مرز بین‌المللی است و امکان انجام پروازهای باری و مسافری بین‌المللی در فرودگاه شهدای اراک فراهم است، با وجود زحمات و تلاش‌هایی که برای تکمیل ظرفیت‌های زیرساختی صورت گرفته است اما از ظرفیت حداکثری آن تاکنون استفاده نشده است.

وی بیان کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که از طریق مسئولان در سطح ملی و نیز از طریق استاندار مرکزی صورت می گیرد بتوان از ظرفیت حداکثری فرودگاه شهدای اراک بهره برداری کرد و نواقص زیرساختی برطرف شود.

این نماینده مردم در خانه ملت در خصوص پروازهای خارجی نیز گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پروازهای اربعین از فرودگاه اراک نیز صورت گرفت و امیدواریم در نزدیکترین زمان ممکن پروازهای فرودگاه اراک به مقصد عتبات عالیات از سر گرفته شود.

وی در خصوص پروازهای داخلی از مبدا فرودگاه اراک گفت: پروازهای داخلی باید به نقاطی صورت گیرد که به اقتصاد استان مرکزی کمک کند که از جمله می توان به پرواز اراک – عسلویه و استان هرمزگان اشاره کرد تا زمینه پرواز برای مهندسین و متخصصین شرکت‌های صنعتی و تولیدی استان که پروژه‌هایی را در عسلویه و استان هرمزگان در دست اجرا دارند فراهم و تقویت شود.

کریمی افزود: در جریان بازدید مدیر عامل شرکت هواپیمایی معراج از فرودگاه اراک، بر افزایش پروازهای اراک به عسلویه تاکید شد و مقرر شد پروازهای جدیدی به مقصد استان هرمزگان صورت گیرد.

وی بیان کرد: تبدیل فرودگاه شهدای اراک به پایانه صادراتی بار استان مرکزی برای حمل محصولات از مسیر هوایی یکی از برنامه‌های در دست اجراست.

انتهای پیام

حتما ببینید

چرا “ارتباطات و مخابرات” با بازدهی کم مواجه شد؟

گزارش‌های جهانی حاکی از رکود درآمدی بالا و هزینه‌های سنگین سرمایه‌ای برای اپراتورهای تلفن همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *