یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

ترافیک پرحجم در مقاطعی از هراز و چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ترافیک پرحجم و نیمه سنگین در مقاطعی از دو محور چالوس و هراز خبرداد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: گزارش‌های دریافتی پلیس از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی حاکی از آن است که در حال حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور چالوس در محدوده‌های سه راهی دیزین، سیاه بیشه و هزارچم نیمه سنگین است. در طول این محور نیز با افزایش حجم تردد در مقایسه با روز قبل مواجه هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ادامه داد: وضعیتی مشابه در محور هراز گزارش شده و ترافیک پرحجم اما روان در مسیر جنوب به شمال این محور در محدوده سه راهی چلاو وجود دارد.

شیرانی با بیان اینکه ترافیک در آزادراه تهران – کرج – قزوین در محدوده‌های مترو وردآورد و مهرویلا نیز نیمه سنگین گزارش شده است، گفت: در دیگر محورهای مواصلاتی مشکل و گره ترافیکی خاصی وجود ندارد.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها نیز گفت: هیچ پدیده جوی خاصی در جاده‌ها گزارش نشده، اما با توجه به گرمای هوا، لازم است که رانندگان حتما قبل از حرکت استراحت کافی داشته و در طول مسیر نیز با دقت کافی رانندگی کنند و چنانچه که با علائم گرمازدگی مواجه شدند، حتما نسبت به توقف خودرو در حاشیه امن راه اقدام کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا همچنین با اشاره به اجرای عملیات عمرانی در جاده هراز که منجر به انسداد این مسیر در هفته آینده شده است، گفت:‌ لازم به یادآوری است که از روز شنبه یکم مرداد ماه تا روز سه شنبه چهارم مردادماه سال‌جاری جاده هراز به علت انجام عملیات عمرانی در محدوده کیلومتر ۳۳ تا ۳۵ به‌صورت تمام وقت و ۲۴ ساعته مسدود خواهد شد.

شیرانی با بیان اینکه محور هراز به طور کامل و در هر دو مسیر مسدود است، اظهار کرد:‌ در طول انسداد این مسیر دو جاده فیروزکوه و چالوس به عنوان محور جایگزین برای تردد به سمت شمال خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که قبل از شروع حرکت از طریق تماس با این شماره از وضعیت جوی و ترافیکی معابر باخبر شوند و با توجه به آن مناسب‌ترین زمان و مسیر برای انجام سفر را انتخاب کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *