سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی

ملی‌پوش والیبال زنان در مورد تفاوت مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان با مربیان داخلی گفت: سبک آله متفاوت‌تر است و سیستم اروپایی و ایتالیایی دارد.

به گزارش ایسنا، دومین اردوی تیم ملی والیبال زنان زیر نظر الکساندرا کمپدلی مربی ایتالیایی از ۱۸ فروردین ماه آغاز می‌شود.

شبنم علیخانی در مورد وضعیت اردوهای تیم ملی به ایسنا گفت: اردوی خوب چهار روزه‌ای بعد از لیگ داشتیم که بازیکنان و مربیان با هم آشنا شدیم. بعد از عید هم اولین اردو را با حضور همه بازیکنان شروع کردیم که به صورت منظم در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شد. آله گروه‌بندی‌هایی انجام داده و تعداد کمی بازیکن در هر گروه قرار گرفته است. این باعث می‌شود بازیکنان بیشتر تمرین کنند و تمرینات با تکرار بیشتری انجام شود.

او افزود: تمرینات متعددی داریم و اگر نقطه ضعف‌هایی وجود داشته باشد، راه‌حل نشان می‌دهد و روی آن کار می‌کنیم. در کل از شرایط اردوها راضی هستیم. از نظر شخصی هم به دلیل آسیب دیدگی، قدری بدنم آماده نبود اما در اردوی آخر خودم را رساندم و خوشبختانه شرایط خوبی دارم.  

ملی‌پوش والیبال زنان در مورد تفاوت سبک تمرینی آله با سرمربیان ایرانی تیم ملی گفت: این چیزی که هستیم به خاطر وجود مربیان ایرانی است اما سبک آله متفاوت‌تر است و سیستم اروپایی و ایتالیایی دارد. یکسری ایرادها و تکنیک‌ها در هر فردی وجود دارد که آله فعلا روی آنها کار می‌کند تا رفع کنیم و کم اشتباه‌ کار کنیم. ابتدای راه هستیم و هنوز صحبت در مورد این تفاوت‌ها زود است اما شخصا بالای پنج، شش تفاوت نسبت با سال‌هایی که در تیم ملی بودم، دیده‌ام.  

او به مسابقات پیش روی تیم ملی اشاره و بیان کرد: بازی‌های کشورهای اسلامی، جام ملت‌ها و بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم. باید نتیجه خوبی در کشورهای اسلامی بگیریم تا حضورمان در هانگژو ۱۰۰ درصد شود. روند تمریناتمان خوب است و به سمت عالی می‌رویم. با یک مربی با دانش و به‌روز طرف هستیم، مطمئنم خیلی تغییر و تحولات به وجود می‌آید و خیلی امیدوارم که امسال نتیجه خوبی بگیریم.

علیخانی در پایان گفت: از آقای داورزنی و خانم محمدیان به خاطر فرصتی که در اختیار بازیکنان قرار داده‌اند تا با مربی خارجی کار کنیم، تشکر می‌کنم. اصلا نمی‌خواهم مربیان ایرانی را زیر سوال ببرم اما وقتی قدمی برمی‌داریم گویای این است که همه می‌خواهند پیشرفت کنیم و به جایگاه واقعی‌مان برسیم. قدردان هستیم و امیدوارم بتوانیم با انجام اردوهای منظم و یادگیری تکنیک‌ها و تاکتیک‌های بهتر نتیجه‌ای که در خور والیبال ایران است را کسب کنیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

نساجی برای قهرمانی در جام حذفی باید با کیفیت‌تر بازی کند

بازیکن سابق نساجی می‌گوید همه قائم‌شهری‌ها فوتبالی و مردم این شهر عاشق نساجی هستند. مجله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *