یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

تلاش برای احیای تجارت پررونق با کشور عراق

ایسنا/خوزستان نائب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: اتاق بازرگانی اهواز برای احیای تجارت پر رونق با کشور عراق برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام داده است تا بتوانیم شاهد ارتقای مبادلات تجاری با این کشور باشیم زیرا این مساله یکی از مطالبات جدی بخش خصوصی است.

شهلا عموری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش حجم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه عراق نیازمند تسهیل فرآیندهای تجاری است و در این زمینه باید روش‌های جدیدی را در دیپلماسی اقتصادی به کار بگیریم.

وی با اشاره به سفر یک هیات بلندپایه تجاری عراقی به خوزستان افزود: اتاق بازرگانی اهواز برای احیای تجارت پر رونق با کشور عراق برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام داده است تا بتوانیم شاهد ارتقای مبادلات تجاری با این کشور باشیم زیرا این مساله یکی از مطالبات جدی بخش خصوصی است.

افزایش مبادلات نیازمند دیپلماسی جدید است

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: برای اینکه بتوانیم چشم انداز تجاری ایران و عراق که رونق صادرات محصولات ایرانی به این کشور است را محقق کنیم باید نوع جدیدی از دیپلماسی اقتصادی را با این کشور دنبال کنیم.

عموری ادامه داد: اتاق بازرگانی اهواز با دعوت از هیات‌های تجاری عراقی به کشور به دنبال معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان برای سرمایه‌گذاری و صادرات است و در این زمینه از ابتدای امسال، سه هیات بلندپایه تجاری عراقی در کشورمان حضور پیدا کردند.

وی افزود: باید روش‌های جدیدی را در دیپلماسی اقتصادی به کار بگیریم تا بتوانیم حجم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه عراق را افزایش دهیم. با توجه به برخورداری خوزستان از مرزهای زمینی و همچنین صنایع مختلف، این استان می‌تواند به یک هاب برای تکمیل زنجیره ارزش صادراتی محصولات دیگر استان‌های کشور تبدیل شود.

عموری ادامه داد: شناخت فعالان بخش خصوصی کشور عراق از توانمندی‌های صنعتی و اقتصادی کشور، چشم اندازی است که می‌تواند تحقق اهداف صادراتی ایران را رقم بزند. در این زمینه باید تعامل و همکاری بین بخشی ساختارمندی بین اتاق‌های بازرگانی و دستگاه‌های متولی حوزه صادرات ایجاد شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

فرودگاه‌های کشور موظف‌ به دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند

معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی تا تیرماه ۱۴۰۳ موظف به دریافت گواهینامه هستند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *