چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱

توضیحات خاندوزی درباره اعتبارسنجی وام‌های بدون ضامن

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، «سیداحسان خاندوزی» در گفت‌وگویی درباره گلایه‌های مردم از نحوه اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات خُرد بانکی بدون نیاز به ضامن، گفت: برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شده و گفت‌وگوهایی با شرکت اعتبارسنجی ایرانیان، بانک مرکزی و شبکه بانکی صورت گرفته است که ایرادات موجود رفع شود.

وی افزود: متأسفانه بسیاری از مردم یا در رکوردهای شرکت مذکور رتبه اعتباری ندارند یا در سال‌های گذشته بنا به دلایلی معوقاتی داشتند که با وجود گذشت سال‌ها و علی‌رغم اینکه اکنون خوش‌حساب شده‌اند، همچنان رتبه اعتباری پایینی دارند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: این وضعیت موجب می‌شود زمانی که افراد ـ چه فعال اقتصادی و چه خانوارها ـ برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها مراجعه کنند، مطرح شود که یا افراد رتبه اعتباری ندارند یا علی‌رغم اینکه در سال‌های اخیر خوش‌حساب شده‌اند اما به دلیل اتفاقاتی که در سال‌های گذشته رخ داده، رتبه اعتباری پایینی دارند، بنابراین مشمول وام بدون ضامن نشوند.

خاندوزی در گفت‌وگو با خانه ملت تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ متمرکز شده‌ایم که مشکلات موضوع اعتبارسنجی را رفع کنیم. درواقع برای تحقق این مهم صنعت اعتبارسنجی در کشور باید مدرن‌سازی شود، نهادها شکل گیرد و اطلاعات مربوط به ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور کامل در نهادهای اعتبارسنجی قرار گیرد و اعتبارسنجی به روز شود تا اعتبارسنجی ۱۰ سال پیش ملاک و مبنا قرار نگیرد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی بیان کرد: پس از این اقدامات، شبکه بانکی اصطلاحاً با سهولت و روانی بیشتری در این زمینه می‌تواند ایده اصلی مورد تأکید دولت مبنی بر اینکه به جای وثیقه‌پذیری و ضامن از مکانیزم اعتبارسنجی استفاده شود را برای تسهیلات انجام دهد.

انتهای‌پیام/؛

حتما ببینید

نمایش موشک‌های زمین به زمین ارتش در رژه ۲۹ فروردین/ تحویل پدافند موشکی دزفول به ارتش

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، در مراسم رژه روز ۲۹ فروردین ارتش جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *