یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

جلوگیری از تغییر کاربری ۵۱۱ هکتار زمین کشاورزی

ایسنا/لرستان فرمانده یگان حفاظت ساز مان امور اراضی کشور گفت: طی ۹ ماه امسال از تغییرکاربری غیرمجاز بیش از ۵۰۰ هکتار اراضی کشور جلوگیری شده است.

اکبر امینی پنجم دی ماه در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال نزدیک ۵۵ هزار گزارش تغییر کاربری به این سازمان ارجاع شده که در مجموع از تغییر کاربری ۵۱۱ هکتار زمین زراعی جلوگیری شده است.

وی گفت: توسعه روزافزون شهرنشینی، گرایش ذائقه مردم به سمت ویلاسازی در مناطق خوش آب و هوا، اقتصادی نبودن فعالیت‌های کشاورزی، سود جویی و کمبود نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات حوزه نظارت از عوامل مؤثر بر تغییر کاربری اراضی کشاورزی است.

امینی گفت: در کشور ۲۳ میلیون هکتار زمین وجود دارد که ۱۸ میلیون آن قابل کشت است.

در ادامه این نشست داریوش شاهون‌وند، دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد نیز گفت: آشنا نبودن به قوانین امور اراضی، نبود وحدت و هماهنگی لازم بین دستگاه‌های متولی حفاظت از امور اراضی در تشدید تغییر کاربری اراضی کشاورزی مؤثر است.

همچنین سیدعماد شاهرخی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه براساس مصوبه‌ کمیسیون ماده یک حفاظت از اراضی کشاورزی اجازه احداث صنایع در این اراضی مرغوب را نمی‌دهیم، گفت: صدور مجوز صنایع منوط به اعلام نظر شرکت شهرک‌های صنعتی مبنی‌ بر نبود زمین مورد نیاز در شهرک‌ها برای آن صنعت است.

انتهای پیام

حتما ببینید

توقیف ۱۹ لنج صیادی متخلف در صیدگاه بوسیف بندر امام

ایسنا/خوزستان سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت: تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *