شنبه , ۵ آذر ۱۴۰۱

جمع آوری ۱۲۷ معتاد متجاهر در سطح شهر/ توقیف بیش از ۲۰ هزار کیت پزشکی قاچاق

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از جمع آوری ۱۲۷ معتاد متجاهر در سطح شهر، توقیف بیش از ۲۰ هزار کیت و تجهیزات پزشکی قاچاق، دستگیری زوج سارق خودرو و … در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری در روزهای اخیر، از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر درسطح شهر تهران خبرداد و گفت: در راستای پاسخ به درخواست‌های مردمی و اعتراض به تردد معتادان متجاهر در سطح شهر تهران بزرگ، اجرای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر روز گذشته در چند نقطه از شهر تهران اجرا و در جریان آن ۱۲۷ معتاد متجاهر جمع‌آوری شدند.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها به‌صورت مداوم در سطح شهر اجرا خواهدشد، گفت: علاوه بر جمع‌آوری معتادان متجاهر، یک خرده‌فروش موادمخدر نیز دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از وی ۶۰۰ گرم مواد مخدر کشف و ضبط شد.

کشف بیش از ۲۰ هزار کیت و تجهیزات پزشکی قاچاق

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه با اشاره به کشف بیش از ۲۰ هزار کیت جراحی قاچاق اظهارکرد: ماموران گشت انتظامی عملیات کلانتری، حین گشت زنی در محدوده خیابان گاندی و کنترل تردد خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی نیسان که در حال حمل تعداد فراوانی کارتن بود مشکوک شدند و اقدام به توقیف خودرو کردند. پس از توقیف خودرو مأموران اقدام به بازرسی از آن کردند که در جریان آن ۲۰ هزار و ۱۹۳ کیت جراحی و ایمپلنت دندانپزشکی خارجی قاچاق که فاقد هرگونه مدارک گمرکی و بدون بارنامه بود، کشف و ضبط شد.

موقوفه‌ای در ادامه با اشاره به دستگیری راننده خودرو و اعتراف متهم در بازجویی‌های اولیه به جرم ارتکابی و تهیه و حمل کالای قاچاق افزود: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

وی بیان کرد: متهم به همراه اموال کشف شده برای تحقیقات تکمیلی و طی کردن سیر مراحل قانونی در اختیار پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ قرار گرفت.

سارق میانسال با دوچرخه دستگیر شد

رییس پلیس پیشگیری تهران در ادامه به پرونده دستگیری یک سارق دوچرخه در محدوده مهرآباد جنوبی اشاره کرد و گفت: ماموران کلانتری مهرآباد حین گشت‌زنی در محله هاشمی به سارق سابقه‌دار این محل که با یک دستگاه دوچرخه در حال تردد بوده مشکوک شدند و برای بررسی به متهم مراجعه کردند. اما متهم پس از رویت ماموران دوچرخه را رها کرده و به صورت پیاده فرار کرد.  

وی ادامه داد:‌ ماموران پس از این حرکت وارد عمل شدند و پس از تعقیب متهم را دستگیر کردند. متهم ۵۲ ساله در تحقیقات اولیه به سرقت دوچرخه در خیابان طوس لحظاتی قبل از دستگیری اعتراف کرد. در ادامه ماموران با اخذ مجوز قضایی به مخفیگاه متهم مراجعه و در بررسی اولیه دو دستگاه دوچرخه، سه دستگاه آبگرمکن دیواری، سه حلقه لاستیک، دو عدد باند خودرو، سه دستگاه ماینر و… را کشف ضبط کردند.

زوج سارق خودرو حین سرقت دستگیر شدند

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به جزئیات پرونده دستگیری زوج سارق اظهار کرد: ماموران کلانتری شهرک قدس در جریان گشت‌زنی با زنی مواجه شدند که با دیدن ماموران از کنار خودرو سواری پارک شده متواری شد. درهمین حین ماموران با مراجعه به خودرو با قفل تخریب شده در مواجه شدند. که در همین راستا سریعا برای دستگیری متهم وارد عمل شدند و با توجه به فرار متهم به صورت پیاده، وی را در تعقیب و گریز در خیابانی دیگر در حالی که کنار خودروهای پارک شده پنهان شده بود دستگیر کردند. با بررسی داخل کیف متهم، آلات و ادوات سرقت کشف شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۲ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت لوازم خودرو با همدستی همسرش در شهرک قدس معترف شد و همسر وی که با رویت ماموران از محل متواری شده بود با اخذ مجوز قضایی در مخفیگاهش دستگیر شد. با بررسی محل تعداد ۳۰ قلم انواع لوازم سرقتی از جمله ضبط و باند، جک خودرو، مدارک هویتی و… کشف و ضبط شد و متهم دوم پرونده نیز به جرم خود اعتراف کرد.  

موقوفه‌ای با اشاره به شناسایی تعدادی از مال‌باختگان گفت: تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد.

دستگیری سارق سابقه‌دار و مالخر لوازم خودرو

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق و مالخر خودرو خبر داد و گفت: ماموران کلانتری سنایی حین گشت زنی در محله سنایی به سارقی سابقه‌دار که با یک دستگاه خودرو سواری پراید سفیدرنگ که در حال تردد بوده و با رویت ماموران تغییر مسیر داده  مشکوک شدند.

وی با اشاره به فرار متهم هنگام مواجهه با ماموران پلیس ادامه داد: در یک تعقیب و گریز با توجه به ترافیک خیابان متهم به صورت پیاده دستگیر شد و در بررسی اولیه از داخل خودروی متهم دو دستگاه ضبط و باند خودرو کشف و ضبط شد.

موقوفه‌ای اضافه کرد: متهم ۴۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت لوازم خودرو در محله سنایی معترف شد و گفت که قصد فروش اموال به مالخر را داشته که توسط ماموران دستگیر شده است. با شناسایی هویت و مخفیگاه مالخر با اخذ مجوز قضایی به مخفیگاه مربوطه مراجعه شد و اموال مسروقه کشف و متهم دستگیر شد. در بررسی این محل تعداد زیادی از اموال سرقتی خودرو اعم از رینگ و لاستیک و ضبط و باند کشف شد. همچنین تعدادی از مال‌باختگان نیز شناسایی شدند و تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد.

به گفته وی برای متهمان دستگیر شده در مجموع این عملیات‌های پلیسی پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

حتما ببینید

شرور مسلح بازداشت شد/ دستگیری عامل همکاری با رسانه‌های معاند در جنوب تهران

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف یک قبضه سلاح جنگی و نیز بازداشت فردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *