یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

جهش سفارش ماشین‌آلات در ژاپن

سفارش ماشین‌آلات اصلی ژاپن در ماه جولای افزایش یافت و این امیدواری را افزایش داد که هزینه‌های رشد کسب‌وکار ممکن است بادهای مخالف کوتاه‌مدت ناشی از کندی اقتصاد جهانی و ضعیف‌تر شدن ین که هزینه‌های داخلی را افزایش داده است را جبران کند.

به گزارش ایسنا، افزایش غیرمنتظره سفارشات اصلی می‌تواند تسکین موقتی را برای سیاست‌گذارانی فراهم کند که امیدوارند سرمایه‌گذاری شرکتی به بهبود داخلی در سومین اقتصاد بزرگ جهان کمک کند.

با این حال، نظرسنجی رویترز به طور جداگانه نشان داد که اعتماد تجاری تولیدکنندگان ژاپنی از بالاترین سطح هفت ماهه در سپتامبر عقب‌نشینی کرد زیرا بخش شرکتی با فشار مداوم ناشی از هزینه‌های بالای مواد خام مواجه بود.

بر اساس گزارش رویترز، سفارش‌های تولیدکنندگان نسبت به ماه قبل ۵.۴ درصد کاهش یافت که با کاهش سفارشات در ماشین‌آلات الکتریکی و زیربخش‌های خودرو و قطعات کاهش یافت. سفارش‌های غیرتولیدکننده ۱۵.۱ درصد افزایش یافتند.

تاکومی تسونودا، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی بانک مرکزی شینکین، گفت: با این حال، نزول ین در سال جاری بعید است منجر به هزینه‌های بیشتر در کارخانه‌ها و سایر تاسیسات تولیدی شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

چرا “ارتباطات و مخابرات” با بازدهی کم مواجه شد؟

گزارش‌های جهانی حاکی از رکود درآمدی بالا و هزینه‌های سنگین سرمایه‌ای برای اپراتورهای تلفن همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *