یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

حدادی: مهمترین وظیفه دولت نسبت به مردم کنترل قیمت‌هاست

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه نظارت و کنترل بازار ضعیف است، تاکید کرد: امروز وظیفه سنگین دولت نسبت به مردم تقویت نظارت بر بازار و گام برداشتن در مسیر اصلاح شبکه توزیع و نظارت بر قیمت گذاری کالاها است.

علی حدادی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت همکاری متقابل بین دولت و مردم برای عبور از فشارهای اقتصادی دشمن، بیان کرد: وظیفه سنگینی که امروز دولت نسبت به مردم دارد این است که مشکلات جدی بازار به ویژه مشکلات معیشتی مردم را درک کرده و نسبت به ساماندهی بازار و نظارت جدی بر بازار احساس مسئولیت داشته باشد. نظارت بر بازار یک امر ضروری و حتمی به شمار می رود.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه امروز نظارت بر بازار را ضعیف می بینیم،  اگر در شبکه های توزیع و چه در قیمت گذاری ها نظارت جدی اعمال شود شاهد ایجاد ثبات در بازار خواهیم بود. این مهم ترین مطالبه ای است که امروز مردم از دولت داشته و انتظار می رود دولت در این زمینه با مردم همکاری کند. اگر اراده قوی و روحیه انقلابی وجود داشته باشد و هرکدام از وزارتخانه ها که در این زمینه مسئول هستند به میدان آمده و نظارت را جدی بگیرند، شاهد تثبیت وضعیت اقتصادی در بازار خواهیم بود.

مردم در گذرگاه های حساس در کنار نظام ایستاده اند

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که در یک مسیر حرکت می کنیم نباید قیمت یک کالا در هر مغازه ای متفاوت باشد. دولت باید نسبت به بازار وظیفه خود را انجام دهد. اصلاح شبکه توزیع امر مهمی است که باید حتما صورت گیرد. مردم ما نیز بهترین مردم بوده و هستند. مردم در تمام سختی ها و گذرگاه های حساس پای نظام ایستاده اند و در ادامه نیز همراه نظام هستند.

حدادی در پایان تاکید کرد: امروز مسئولان و دولتمردان وظیفه دارند که به معنای واقعی کلمه در کنار مردم باشند. اگر نظارت با جدیت لازم دنبال شود، وضعیت بازار نیز قابل کنترل است. اما امروز از نظر ما نظارت و کنترل بازار ضعیف است و تیم اقتصادی دولت باید اهتمام ویژه ای در این زمینه داشته باشد.

انتهای پیام

حتما ببینید

فرودگاه‌های کشور موظف‌ به دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند

معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی تا تیرماه ۱۴۰۳ موظف به دریافت گواهینامه هستند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *