یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

حریق در سه سوله مبل‌سازی در محله علی آباد قاجار

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش گرفتن سه سوله مبل سازی در محله علی آباد قاجار خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: ساعت ١٢:١٢ امروز یک مورد آتش سوزی در کارگاهی واقع در محله علی آباد قاجار، کوچه کاج به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد. این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی تهران بود، اما با توجه به تماس شهروندان، سه ایستگاه آتش نشانی به همراه تانکر آب و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه سه ایستگاه آتش نشانی متشکل از حدود ١١ دستگاه خودرو و حدود ۴٠ آتش نشان و نیروی پشتیبانی است، گفت: منطقه در محدوده چهاردانگه بود که آتش نشانان چهاردانگه نیز بعدا به محل اضافه شدند. در محل وقوع حادثه مشاهده شد که سه باب سوله که هر کدام حدودا ۶٠٠ یا ٧٠٠ متر وسعت و سقف های شیروانی داشتند دچار حریق شدند.

ملکی افزود: این سوله ها در کنار یکدیگر واقع شده بودند و کاربری مبل سازی، رنگ کاری مبل، رویه کوبی مبل و ساخت اسکلت های چوبی مبل داشتند. داخل این سوله ها دستگاه های برش و مخصوص مبل سازی وجود داشت و مقدار زیادی چوب و لوازم مورد نیاز برای ساخت مبل نگهداری می شد.

سخنگوی آتش نشانی تهران اظهار کرد: هر سه کارگاه شعله ور بود و در ابتدای حضور آتش نشانان شعله ها به بیرون می زد و قابل مشاهده بود. شدت حرارت به قدری بود که بخشی از سقف ها فرم اصلی خود را از دست داده و بخشی نیز تخریب شده بود.

ملکی گفت: آتش نشانان از چند طرف عملیات را آغاز کردند و با تدابیر عملیاتی مناسب به سرعت آتش را تحت کنترل خود درآوردند. این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نیز نداشت.

وی در پایان گفت: شعله زنی اولیه صورت گرفته است و لکه‌گیری حریق نیز در مراحل پایانی است که آتش نشانان محل را برای تکمیل عملیات لکه‌گیری و سنجش میزان خسارت به آتش نشانان چهاردانگه تحویل خواهند داد.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *