پنج شنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

دسترسی تمام استان‌های کشور به سامانه درمانی سریع‌الاستقرار

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: واحدهای سریع الاستقرار درمان اضطراری در همه استان‌های کشور از آمادگی لازم برای پاسخ بهداشتی و درمانی به سوانح در عملیات‌های داخلی و بین المللی برخوردارند.

به گزارش ایسنا، پیمان نامدار در این باره توضیح داد: پس از یک سانحه در صورت تخریب امکانات بهداشتی و درمانی و یا کاهش ظرفیت آن‌ها، سامانه‌های درمان اضطراری هلال احمر در سراسر کشور آماده برپایی می‌شوند. این سامانه‌ها در سه سطح برپا می‌شوند که مردم معمولا همه آن‌ها را بیمارستان صحرایی می‌نامند.

نامدار گفت: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تنها جمعیت ملی مسلمان در دنیاست که شریک فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در پاسخگویی درمان اضطراری در سوانح بین المللی است و تاکنون در مأموریت‌های مختلفی در سوانح خارج از کشور شرکت کرده‌ است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی گفت: هم‌اکنون همه جمعیت‌های استانی مجهز به سامانه درمان اضطراری و تیم‌های عملیاتی مرتبط با آن هستند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی تاکید کرد: اعضای تیم‌های درمان اضطراری، پزشکان، پرستاران، ماما و کارشناسان بهداشت محیط و تغذیه هستند که همگی آن‌ها به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشت مادی با هلال احمر همکاری می‌کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

پلیس: دهه فجر یادآور انسجام، اتحاد و همدلی مردم است

همزمان با فرارسیدن دهه فجر فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *