یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

دستگیری ۱۰۰ سوداگر در بازار طلا و ارز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اعلام کرد که از ابتدای آذرماه تاکنون ۱۰۰ نفر از سوداگران بازار طلا و ارز دستگیر شده‌اند.

به  گزارش ایسنا، سرهنگ هدایت بهرامی با اشاره به اجرای طرح های برخورد با سوداگران بازار طلا و ارز و رصد این بازارها توسط پلیس امنیت اقتصادی گفت:‌ با توجه به وجود نوسانات ارزی در بازار ارز و طلا، عده‌ای از افراد فرصت طلب با سوءاستفاده از موقعیت در فضای مجازی اقدام به تشکیل کانال‌های قیمت گذار کاذب، اتاق های معاملات فردایی و صوری و … کرده و سعی در اخلال در بازار ارز داشتند.

وی با بیان اینکه این افراد با اقدامات مجرمان خود باعث افزایش قیمت ارز و ایجاد تنش در بازار ارز و طلا شده بودند، گفت:‌این افراد با عناوین مختلف اقدام به بازار سازی غیر منطقی نیز کرده بودند که تعدادی از آنها از سوی پلیس مورد شناسایی قرار گرفتند. به طوری که از ابتدای آذرماه تا کنون تعداد ۱۰۰ نفر از سوداگران بازار طلا و ارز دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به رصد مستمر و دقیق بازار ارز و طلا و برخود جدی با مخلان و دلالان این بازار گفت: با توجه به امکان وجود ارزهای جعلی و تقلبی در بازار و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب توصیه می شود که همشهریان گرامی از مراکز معتبر اقدام به خرید و تهیه ارز و طلاکرده و از انجام معامله با افراد و مراکز غیر مجاز خودداری کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

آخرین وضعیت امداد رسانی در مناطق زلزله‌زده خوی/ پایان عملیات اسکان زلزله‌زدگان تا امشب

معاون عملیات سازمان امداد و نحات جمعیت هلال احمر آخرین وضعیت امداد رسانی در مناطق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *