جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

دنیای جدید؛ دنیای فروش در فضای مجازی

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی، دنیای جدید را دنیای فروش و فعالیت در فضای مجازی دانست و به روز کردن قوانین و مقررات مربوط به مشاغل اینترنتی و ترویج و فرهنگ‌سازی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی را از جمله برنامه های مهم برای ساماندهی و تسهیل شرایط فعالیت این نوع کسب و کارها عنوان کرد.

رحیم سرهنگی _ در گفت وگو با ایسنا در خصوص ساماندهی و گسترش قانونمند مشاغل اینترنتی و کسب و کارهایی که در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، اظهار کرد: دنیای جدید، دنیای فروش و فعالیت در فضای مجازی است؛ بنابر این با توجه به ماموریتی که موسسه کار و تامین اجتماعی دارد، می‌توانیم شرایط فعالیت این نوع کسب و کارها را تسهیل کنیم.

وی افزود: در حوزه کسب و کارهای اینترنتی یکی از مهمترین اقداماتی که در دستور کار داریم این است که قوانین و مقررات را به روز کنیم تا پاسخگوی این نوع از مشاغل و کسب و کارهای جدید باشند و اقدام دیگر ترویج و فرهنگ سازی در این بخش است.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی تصریح کرد: ما در وزارت کار تقریبا تمام این حلقه‌ها را داریم؛ در بخش روابط کار قوانین و مقررات کار، در بخش تامین اجتماعی قوانین و حمایت‌های اجتماعی از مشاغل جدید و در بخش اشتغال و کارآفرینی، رویکردهای جدیدی که در این حوزه وجود دارند.

سرهنگی افزود: در سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز از جهت به روز کردن نوع آموزشها و نوع مهارت هایی که دنیای آینده کار نیاز دارد، آمادگی کامل را داریم و همه این حوزه ها نخ تسبیحی به نام موسسه کار و تامین اجتماعی دارند برای این که بتوانند به طور هماهنگ با هم فعالیت و سیاستگذاری کنند.

وی تاکید کرد: دنیای آینده شاهد ظهور مشاغل جدید است و مشاغل جدید در حوزه های جدید مثل گیگ اکونومی (اقتصاد دیتا) یا حوزه های مجازی هستند که ما این حوزه ها را شناسایی کردیم تا هم در حوزه قوانین و مقرراتشان و هم آموزش آنها اقدام کنیم.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر شغل های جدیدی مثل فریلنسرها (آزادکارها) هستند که در تعریف کار ما نمی گنجند و باید برای آنها فکر کرد چون تعدادشان روز به روز بیشتر می شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

رفع تصرف ۵.۵ هکتار از اراضی ملی در دزفول

ایسنا/خوزستان فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی خوزستان با اشاره به تصرف اراضی ملی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *