آخرین خبرها

راهنمای سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

یکی از دانشگاه ها که به نسبت از کیفیت مناسبی برخوردار است و دانشجویی که مثلا لیسانس میگیرد در مدت چهار سال صاحب مهارت میشود دانشگاه فنی و حرفه ای است.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور، از سال ۱۳۹۰ با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را آغاز نموده است. دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه ای به عنوان واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه، بیش از چهل سال فعالیت آموزشی داشته و از اولین مراکز آموزش عالی کشور هستند که در تداوم مسیر تحصیلی دوره متوسطه فنی و حرفه‌ای (هنرستان های فنی، کشاورزی، حرفه‌ای، تربیت بدنی) فعالیت داشته‌اند اما تأسیس این دانشگاه و تفکیک آن از وزارت آموزش و پرورش به سال ۹۰ بر می‌گردد.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای به صورت تفکیک جنسیتی اقدام به آموزش دانشجو می‌کند. این مراکز در قالب ۱۸۰دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای در استان های مختلف کشور پراکنده اند که از این تعداد ۱۲۸مرکز متعلق به پسران و ۵۲ مرکز مربوط به دختران می‌باشد.

عمده فعالیت آموزشی این دانشگاه در حال حاضر در سطح کاردانی است و هدف، تربیت کاردان (تکنیسین) است. البته در تعدادی از مراکز این دانشگاه، دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته نیز فعال هستن. از آنجا که ۷۰ درصد از آموزش های این دانشگاه، کارگاهی(انجام آموزش‌های عملی در ۳۲۰۰ کارگاه و آزمایشگاه) و ۳۰ درصد دیگر نظری می‌باشد. لذا دانش آموختگان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت‌های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردارند و اکثراً در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می‌شوند.

مدارک تحصیلی دانش آموختگان این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور معتبر می باشد. طول دوره تحصیل در هر یک از مقاطع (کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) ۲ سال است و دانشجویان تابع مقررات آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند. ( دانشگاه فنی و حرفه ای )

سایت بوستان
سایت بوستان

سامانه بوستان فنی و حرفه ای چیست

همانگونه که می دانید بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای در واقع همان سامانه جامع آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

سامانه بوستان دارای زیرسیستم‌های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی، و پژوهشی است که زیرسیستم آموزشی آن شامل، برنامه ریزی آموزشی، انتخاب واحد / حذف و اضافه، امتحانات، نمرات، ارزشیابی اساتید، نقل و انتقال، کلاس‌های مجازی، گزارشات سیستمی و

زیرسیستم فرهنگی این سامانه شامل ارائه وب سرویس‌های لازم جهت کارتابل فرهنگی دانشجویان، ایجاد بانک اطلاعات شناسنامه ورزشی دانشجویان، مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی می‌شود.

زیرسیستم دانشجویی سامانه بوستان، شامل، قابلیت ارائه وب سرویس آنلاین به سامانه‌های مورد نیاز، قابلیت دسترسی آنلاین به اطلاعات دانشجویان و تطبیق برنامه هفتگی آموزشی دانشجویان را به صورت برخط با نرم افزار تغذیه و خوابگاه، قابلیت ایجاد زیرسامانه‌های همای رحمت، انتخاب دانشجوی نمونه، کمیسیون موارد خاص و … است.

زیرسیستم پژوهشی سامانه بوستان همچنین شامل، مقاله‌های پذیرفته شده / چاپ شده در مجلات، گزارش‌های علمی طرح‌های پژوهشی، طرح‌های پژوهشی مصوب با اعتبار سنجی از مراجع علمی مورد پذیرش، انواع گزارش‌های پژوهشی، اطلاعات جامع پژوهشی استاد و … می‌شود.

از مزایای این سامانه می‌توان به استفاده از فناوری‌های به روز در حوزه تولید نرم افزار، چابکی و کارایی بالا و متناسب بودن این سامانه با ساختار و گستردگی کشوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای اشاره کرد.

با شروع بکار این سامانه، دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از منتفعین این سامانه جامع در ارائه به دیگر بهره برداران در سراسر کشور خواهد شد.

در راستای آغاز فعالیت رسمی سامانه یکپارچه بوستان از ترم مهر ۱۴۰۰ در مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای سراسر کشور، تست،صحت سنجی، آموزش و اشکال زدایی این سامانه انجام شده است.

هم اکنون فرآیند تست، تداوم صحت سنجی و سفارشی سازی سامانه بوستان توسط همکاران حوزه آموزش و حوزه فناوری اطلاعات در حال انجام است.

طی آخرین وبینار، دانشگاه فنی و حرفه ای در ارتباط با ارتقای سطح توجه به کیفیت آموزشی، از مراکز استان ها درخواست نمود تا بر اجرای نرم افزار جدید توسط مراکز تابعه هر استان نظارت دقیق داشته باشند و بر تبیین نرم افزار بوستان به واحد های تابعه تاکید گردید. ( سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای )

آدرس سایت جدید دانشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

+ آدرس جدید دانشگاه فنی و حرفه ای، سامانه بوستان فنی و حرفه ای به نشانی bustan.tvu.ac.ir است که جایگزین سامانه ناد شده است.

نحوه صحت سنجی و پیش ثبت نام دانشگاه فنی و حرفه ای چگونه است؟

برای دریافت راهنمای تصویری برای انجام مراحل صحت سنجی و پیش ثبت نام دانشگاه فنی و حرفه ای میتوانید به سایت خبرینو مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کینید.

 

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

چوب بدهی‌های سنگین و ترک فعل‌های دولت گذشته را می‌خوریم

یک اقتصاددان معتقد است که مقایسه عملکرد درست، تنها نشان دادن درآمد ارزی دولت‌ها در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *