چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

راهنمای کامل ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان

مزیت مدارس تیزهوشان چیست؟

ویژگی و مزایا مدارس تیزهوشان موجب برتری این مدارس نسبت به مدارس عادی و حتی مدارس نمونه دولتی شده است. در این بخش به بررسی مزیت های مدرسه تیزهوشان پرداخته ایم:

 •  مدارس تیزهوشان ازمدارس عادی و حتی نمونه امکانات بیشتر و بهتری دارند
 • – استفاده از معلمان نمونه و با سابقه
 • – مجهز بودن به وسایل ازمایشگاهی برای یادگیری بهتر دروس
 • دانش آموزان تیزهوش (چون برای ورود به مدارس تیزهوشان ازمون ورودی میگیرند و هر دانش آموزی نمی تواند وارد ان شود مگر دانش آموزان پر تلاش و مستعد)کتاب خانه های مناسب برای ارتقا سطح علمی دانش آموزش نکات برتر برای قبولی دانش اموزان در کنکور سراسری و المپیادهای علمی (امروزه شاهد هستیم که بسیاری از قبول شدگان در کنکور فارغ التحصیل مدارس استعداد های درخشان اند.
 • بسياري از مادران و پدران مي‌خواهند بدانند براي موفقيت فرزندشان در آزمون ورودي مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي چه كار بايد بكنند. اهميت اين موضوع زماني مشخص مي‌شود كه بدانيم آزمون‌هاي ورودي مدارس تيزهوشان و نمونه‌ي دولتي با توجه به تعداد شركت‌كننده، دست كمي از كنكور سراسري ندارد و چه بسا سخت‌تر نيز باشد.
 • به همين دليل ضرورت دارد تا اوليا براي موفقيت فرزندشان، از هم‌اكنون به فكر باشند و كار را به روزهاي آخر و ماه‌هاي آخر نسپارند. بدون شك مهم‌ترين موضوع و دغدغه‌ي اوليا «برنامه‌ريزي» براي فرزندشان است. آزمون‌هاي برنامه‌اي كانون در كنار برنامه‌ي راهبردي آزمون‌ها مي‌تواند مهم‌ترين ابزار موفقيت دانش‌آموزان باشد. در كنار آن كلاس‌ها و كتاب‌هاي برنامه‌اي كانون هم هدفي را جز موفقيت دانش‌آموزان در آزمون‌هاي ورودي دنبال نمي‌كند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ثبت نام تیزهوشان مراجعه گردد.
ثبت نام تیزهوشان
ثبت نام تیزهوشان

 

مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان هفتم و دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

پیشنهاد می دهیم برای آمادگی شرکت در آزمون تیزهوشان از راهنمایی مشاور تحصیلی استفاده نمایید. در این مقاله شماره تلفن کارشناسان تحصیلی برای مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان هفتم و دهم، درج شده است.

 • اگر شما هم جزء دانش آموزانی هستید که تمایل دارید در آزمون های ورودی تیزهوشان شرکت کنید توصیه می کنیم به نکته های زیر توجه کنید :
 • *از همین امروز درس خواندن را شروع کنید تا از رقیبان پیشی بگیرید . آنان که فردا آغاز می کنند یک روز از شما عقب ترند .
 • *اعتماد به نفس داشته باشید . همه ما می توانیم یک استعداد درخشان باشیم ، هوش استعداد و میل به پیشرفت در همه ما وجود دارد ، تفاوت ما در میزان تلاشمان است ، پس با اعتماد به نفس تلاش کنید تا به موفقیت برسید .
 • * با هدف تلاش کنید اگر هدفی مشخص داشته باشید ( قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان ) تلاش شما چندین برابر خواهد شد ، و خستگی ناپذیر می شوید .
 • * به علوم و ریاضی توجه ویژه داشته باشید ، این دو درس می توانند نتیجه آزمون را به نفع شما تغییر دهند تلاش کنید تا نمره تراز ریاضی و علوم شما به بالای ۷۰۰۰ برسد .

مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱-۱۴۰۲

مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان هفتم و دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ از طریق ورود به تنها سامانه رسمی ثبت نام مدارس تیزهوشان کل کشور انجام می شود. توجه داشته باشید که این مراحل برای داوطلبان آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم مشترک است:

۱ -داوطلبان لازم است پس از ورود به سامانۀ ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir ،نسبت به تکمیل تقاضانامۀ ثبت نام اقدام نمایند.

** تذکر۱ :لازم است دانش آموزان قبل از ورود به سامانه ثبت نام، رمز همگام خود را از مدرسۀ محل تحصیل دریافت نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهداري نمایند.

** تذکر۲ :داوطلبان در انتخاب اولویت هاي مورد نظر دقت کافی داشته باشند. بعد از تکمیل فرایند ثبت نام، امکان تغییر و جابجایی اولویت هاي انتخابی (و رشتۀ تحصیلی در دورة دوم متوسطه) به هیچ وجه وجود ندارد.

۲ -جهت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ، فایل عکس دانش آموز باید داراى ابعاد حداکثر ۳۰۰*۲۰۰ یا ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب «jpg «با زمینۀ سفید و مربوط به سال جارى باشد. در صورت استفاده از تصاویر قدیمى یا تصویر فردى غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وى بى اثر خواهد شد.

۳ -مبلغ ثبت نام (۳۰۰/۰۰۰ سیصد هزار ریال) می باشد که صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانۀ ثبت نام دریافت خواهد شد. داوطلبان باید جهت پرداخت وجه ثبت نام از کارتهاى بانکى عضو شبکۀ شتاب استفاده نمایند.

** تذکر۱ :در صورت واریز وجه ثبتنام به صورت مستقیم از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاههاى خودپرداز، ثبت نام انجام نمى شود و مبلغ واریزى نیز قابل استرداد نخواهد بود.

** تذکر۲ :مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

۴ -داوطلبان می بایست پس از طى مراحل ثبت نام، شمارة پیگیري دریافت نموده و جهت استفاده هاى بعدى آن را نزد خود نگهدارى کنند.

ثبت نام تلفنی در آزمون مدارس تیزهوشان کل کشور در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲

دانش آموزان عزیز در سراسرکشور می توانند برای انجام ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه تمام مراحل ثبت نام اینترنتی در سایت مدارس تیزهوشان هفتم و دهم را برای متقاضیان گرامی انجام می دهند.

انتقالی از مدرسه نمونه دولتی به تیزهوشان

انتقالی از مدرسه نمونه دولتی به تیزهوشان در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ چگونه انجام می شود، دانش آموزانی که به هر دلیل تمایل به دریافت انتقالی از مدرسه نمونه دولتی به تیزهوشان و یا مدرسه نمونه دولتی دیگر را دارند، این مقاله را مطالعه کرده و با شماره تلفن های مندرج در این صفحه تماس حاصل فرمایند.

 • شرایط انتقال دانش آموز نمونه دولتی
 • انتقالی از مدرسه نمونه دولتی به تیزهوشان
 • نمونه فرم انتقال دانش آموز
 • انتقال به تیزهوشان تهران
 • فرم انتقالی مدارس سمپاد
 • سامانه انتقال سمپاد
 • شهریه مدارس تیزهوشان برای فرهنگیان
 • آخرین اخبار تیزهوشان و نمونه دولتی

انتقالی از مدرسه نمونه دولتی به تیزهوشان ۱۴۰۱-۱۴۰۲

دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم ملزم به شرکت در آزمون ورودی می باشند. پذیرفته شدگان به هر دلیل ممکن است از ادامه تحصیل در مدرسه نمونه دولتی منصرف شده و تمایل به انتقال یا ثبت نام در مدرسه تیزهوشان را داشته باشند. در این شرایط دانش آموز دارای یکی از شرایط زیر است:

۱- دانش آموز در آزمون شرکت کرده و مجاز به ادامه تحصیل در مدرسه نمونه دولتی و تیزهوشان است. در این شرایط درصورت عدم مراجعه بعد از قبولی در مدرسه نمونه دولتی و ثبت نام در مدرسه تیزهوشان، پذیرش در مدرسه نمونه دولتی به دلیل عدم مراجعه لغو می شود.

۲- اگر دانش آموز مدرسه نمونه دولتی می باشید و تمایل به انصراف از تحصیل و ادامه تحصیل در مدرسه تیزهوشان را دارید، میتوانید از طریق شماره تلفن های زیر با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی سوالات شما عزیزان برای رفع مشکلات استفاده از برنامه شاد می باشند.

شرایط و ضوابط عمومی نقل و انتقال دانش آموز

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی پایه نهم به دهم ثبت نام کرده و قبول شده اند، درصورتی که تمایل دارند در شهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی خود تحصیل نمایند لازم است واجد شرایط زیر باشند:

 • در یکی از مدارس انتخاب شده خود در شهرستان مبدا قبول شده باشند.
 • دارای امتیاز کف قبولی مدرسه شهرستان مقصد باشند.
 • مدرسه مقصد دارای ظرفیت باشد.
 • اداره کل آموزش و پرورش استان های مبدا و مقصد با انتقال دانش آموز موافقت نماید.

توجه داشته باشید که در سال اول پذیرش مدارس استعدادهای درخشان ، در داخل یک شهرستان ، انتقال دانش آموز در دوره دوم متوسطه امکان پذیر نحواهد بود. حتی برای دانش آموزانی که نمره کف قبولی مدرسه مقصد را کسب کرده اند.

برای ادامه این مطلب روی اینجا کلیک کنید

حتما ببینید

مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی تهران بزرگ

۱۰ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۱:۰۶ مراسم تکریم حسین رحیمی، رییس سابق انتظامی تهران بزرگ و معارفه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *