چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

رویان با زلزله ۴.۳ و خرمشهر با زمینلرزه ۳.۳ لرزیدند

در هفته گذشته خرمشهر استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ را تجربه کرد، ضمن آنکه رویان استان مازندران زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته رویان استان مازندران با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ و کنگ استان هرمزگان و محمله استان فارس نیز هر یک با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۲ لرزیدند، ضمن آنکه خرمشهر استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ را تجربه کرد.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۲ آذر

اهل فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۲۷ کیلومتری زمین و بلوک استان کرمان با زلزله ۲.۸ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید.

بهاباد استان یزد زلزله ۳.۷ در عمق ۷ کیلومتری زمین را تجربه کرد که کانون آن در ۴۸ کیلومتری بهاباد، ۵۶ کیلومتری ساغند و ۶۶ کیلومتری بافق گزارش شده است.

کنگ استان هرمزگان نیز زلزله ۴.۲ در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه کرد که کانون آن در ۳۵ کیلومتری کنگ، ۴۱ کیلومتری بندر خمیر و ۴۲ کیلومتری بندر لنگه گزارش شد.

یکشنبه ۱۳ آذر

فریدون‌شهر استان اصفهان و طبس خراسان جنوبی با زلزله ۲.۵، مشکین‌شهر استان اردبیل با زلزله ۲.۶، نصرت آباد سیستان و بلوچستان با زلزله ۲.۹ و شول‌آباد استان لرستان با زلزله ۳.۴ لرزیدند.

دوشنبه ۱۴ آذر

در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲.۹ رخ داد.

بابامنیر استان فارس با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۶ کیلومتری بابامنیر استان فارس و ۳۴ کیلومتری باشت و ۴۰ کیلومتری دوگنبدان استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

سه‌شنبه ۱۵ آذر

خرمشهر استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۵ کیلومتری خرمشهر و ۴۰ کیلومتری شادگان این استان گزارش شد.

در خوی استان آذربایجان زلزله‌ای به بزرگای ۲.۹ به ثبت رسید.

چهارشنبه ۱۶ آذر

در دیباج استان سمنان زلزله ۲.۹، در صفی آباد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۷، در خانوک استان کرمان زلزله ۲.۸، در نجف شهر استان کرمان زلزله ۲.۵، در جهرم استان فارس زلزله ۲.۷ و در مهران استان ایلام زلزله ۲.۶ رخ داد.

قصرشیرین استان کرمانشاه با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴ کیلومتری قصر شیرین و ۲۴ کیلومتری سرپل ذهاب این استان بوده است.

پنجشنبه ۱۷ آذر

بهاباد استان یزد زلزله ۲.۸، شاهین شهر استان اصفهان زلزله ۲.۹، علامرودشت استان فارس زلزله ۲.۸ و جندق استان اصفهان زلزله ۲.۸ را تجربه کردند.

رویان استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۲۸ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۹ کیلومتری رویان، ۲۲ کیلومتری پول و ۲۲ کیلومتری نور این استان گزارش شد.

محمله استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید که کانون این رخداد لرزه‌ای در ۵ کیلومتری محمله، ۱۴ کیلومتری علامرودشت و ۲۷ کیلومتری مهر این استان بوده است.

در رشتخوار استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۳ کیلومتری رشتخوار، ۳۶ کیلومتری سلامی و ۳۷ کیلومتری دولت‌آباد این استان گزارش شد.

کوخرد استان هرمزگان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۵ کیلومتری کوخرد، ۳۸ کیلومتری بستک و ۴۷ کیلومتری جناح این استان گزارش شد.

در میرآباد استان آذربایجان غربی نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۵ کیلومتری میر آباد و ۲۵ کیلومتری سردشت استان آذربایجان غربی بوده است.

جمعه ۱۸ آذر

در بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید که کانون آن در ۲۶ کیلومتری بهاباد، ۸۱ کیلومتری بافق استان یزد و ۸۲ کیلومتری کوهبنان استان کرمان بوده است.

در بابا منیر فارس زلزله ۲.۶ و در یاسوکند کردستان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

انتهای پیام

حتما ببینید

امدادرسانی به بیش از ۱۱ هزار نفر در طرح نوروزی هلال احمر/ انجام ۵۱۵ مورد عملیات جاده‌‎ای

سخنگوی طرح نوروزی هلال‌احمر ‌با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *