یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

رویت پذیری پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری از اهداف جشنواره فیلم کوتاه جهش است

ایسنا/قم معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحقق رویت پذیری پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری را از اهداف برگزاری این جشنواره معرفی کرد و گفت: رویت پذیری به این معنا که محصولات تولید شده در پارک‌های علم و فناوری و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان توسط مردم دیده شود و در این رابطه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه جهش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دکتر علی خیر الدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز ۱۳دی ماه در دومین نشست خبری اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری(جهش) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: امیدواریم منش و رفتار این شهدا الگویی برای ما و جوانان به ویژه در حوزه نوآوری و فناوری باشد که بیشتر از حرف ها اهل عمل باشیم و از رفتار شهدا درس بیاموزیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه های اصلی ما در معاونت فناوری، نوآوری باز است، ادامه داد: یکی از اهداف ما در معاونت فناوری نوآوری باز است به این صورت که برون سپاری انجام دهیم، نوآوری باز در دنیا جایگاه ویژه ای دارد لذا در این راستا طرح ۵۰ پارک ۵۰ برنامه را اعلام کردیم که دستاورد بزرگی را به دنبال داشت.

خیر الدین افزود: معاونت فناوری نمی تواند تمامی کارها را در حوزه سیاست گذاری و اجرا انجام دهد لذا هدف ما در وزارت علوم بیشتر بحث سیاست گذاری بوده و در حوزه اجرای سیاست ها نیز پارک های علم و فناوری که قدرتمند هستند و توان اجرایی دارند به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار ۵۴ پارک علم وفناوری در کشور داریم، بر ضرورت تقویت پارک های دانشگاهی علاوه بر پارک های علم و فناوری استانی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه این پارک ها به کمک معاونت فناوری آمدند به‌عنوان مثال پارک علم و فناوری فارس طرح دستیار فناوری، پارک دانشگاه تهران جایزه ملی فناوری و نوآوری یونسکو و پارک علم و فناوری دانشگاه امیر کبیر طرح ترویج ملی کارآفرینی را برگزار می کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طرح دستیار فناوری با استقبال گسترده‌ای مواجه شد، افزود: معتقدم این طرح یکی از بهترین طرح ها در حوزه اشتغال دانش بنیان و تعامل دانشگاه‌ها با پارک‌های علم و فناوری بوده است.

خیر الدین بیان کرد: در طرح دستیار فناوری حدود ۲۲۰۰ دانشجو در شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور مشغول به کار هستند و بسیاری از این‌ها جذب شرکت‌های دانش بنیان شدند بنابراین اجرای این طرح به نفع دانشجویان و شرکت‌های دانش بنیان است که نیروی انسانی خود را تشخیص می‌دهد.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری قم به عنوان دبیرخانه دائمی جشنواره جهش انتخاب شده است، گفت: با توجه به سابقه پارک علم و فناوری قم در برگزاری جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری به صورت استانی ماموریت بزرگ برگزاری این جشنواره ملی را به پارک علم و فناوری قم دادیم که تا امروز به خوبی این جشنواره را اجرایی کردند.

خیر الدین تحقق رویت پذیری پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری را از اهداف برگزاری این جشنواره معرفی کرد و گفت: رویت پذیری به این معنا که محصولات تولید شده در پارک‌های علم و فناوری و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان توسط مردم دیده شود و در این رابطه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه جهش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لذا با همکاری ایرنداک برای اولین بار بحث رویت پذیری را در پارک‌های علم و فناوری انجام می دهیم که به زودی رونمایی می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد:این جشنواره می تواند به فروش محصولات شرکت ها کمک کند چرا که قطعا تولید فیلم کوتاه در خصوص فعالیت‌ها و محصولات شرکت های دانش بنیان در معرفی محصولات موثر خواهد بود.

وی مردمی سازی فناوری را از دیگر اهداف اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری دانست و افزود: عامه مردم باید در جریان فعالیت های پارک‌های علم و فناوری و نخبگان این حوزه قرار بگیرند.

انتهای پیام

حتما ببینید

پخش مستند پرتره علی نصیریان چند روز مانده به تولدش

مستند پرتره زندگی علی نصیریان، هنرمند پیشکسوت کشورمان چند روز مانده به تولدش از رادیو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *