یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

سرقت دوچرخه ۴میلیاردی در شمال تهران/ بازداشت سارقان مسلح قلابی

رییس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری سارق دوچرخه‌ چهار میلیارد ریالی و بازداشت سارقانی با اسلحه قلابی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به تشریح برخی از ماموریت‌های پلیس پیشگیری تهران بزرگ در روزهای اخیر پرداخت و گفت:‌ یکی از این ماموریت‌ها مربوط به دستگیری عامل سرقت دوچرخه‌ای با قیمتی میلیاردی بود. ماموران کلانتری ۱۵۷ مسعودیه در حال گشت‌زنی در محله مسعودیه بودند که به فردی که درحال تردد با یک دستگاه دوچرخه حرفه‌ای بوده مشکوک شده و برای بررسی بیشتر به او مراجعه کردند، اما این فرد به محض مشاهده ماموران دوچرخه را رها کرده و متواری شد.

وی ادامه داد: با مشاهده این حرکت ماموران وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز متهم را دستگیر و به همراه دوچرخه مذکور به مقر انتظامی منتقل کردند که در آنجا سوابق متهم مورد بررسی قرار گرفته و در جریان آن مشخص شد که این فرد از سارقان سابقه‌دار است. همچنین در بررسی اولیه از متهم نیز تعدادی آلات و ادوات سرقت اعم از چند نمونه کلید و آچار دست ساز از وی کشف شد و به همین دلیل نیز این فرد ناچار به اعتراف شده و به جرم خود اقرار کرد و گفت که این دوچرخه را از یکی از مناطق شمالی تهران سرقت کرده است.

موقوفه‌ای با بیان اینکه برای متهم ۴۷ ساله پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، گفت:‌ کارشناسان ارزش ریالی دوچرخه سرقت شده را دست‌کم چهار میلیارد ریال برآورد کردند.

۱۰ فقره سرقت در شمال تهران کشف شد 

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به دستگیری یک موبایل‌قاپ حرفه‌ای در محدوده خیابان گاندی نیز گفت: کلانتری ۱۰۳ گاندی حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود به یک دستگاه موتورسیکلت دو ترک با پلاک مخدوش که در حال پرسه‌زنی بود مشکوک شدند و متهمان را زیر نظر گرفتند.

وی با اشاره به اینکه متهمان با رویت خودروی پلیس به سرعت و در خلاف جهت از محل فرار کردند افزود: مشخصات متهمان به واحدهای گشتی اعلام و در جریان تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار موتورسیکلت مذکور  متوقف شد که پی آن یکی از متهمان دستگیر و متهم دیگر از محل فرار کرد و دو دستگاه تلفن همراه سرقتی نیز از متهم کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اینکه در بررسی به‌عمل آمده مشخص شد دو دستگاه تلفن همراه کشف شده در روز جاری به سرقت رفته است تصریح کرد: متهم ۲۸ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت تلفن همراه به روش موبایل قاپی با همدستی متهم متواری‌شده در شمال تهران اعتراف کرد و گفت که تاکنون تلفن همراه ۱۰ نفر را سرقت کرده است. در همین راستا نیز مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند. 

به گفته وی تلاش برای دستگیری متهم فراری همچنان ادامه دارد و متهم دستگیر شده نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

دستگیری سارق سه خودروی وانت نیسان در تهران

موقوفه‌ ای در ادامه از دستگیری سارق حرفه‌ای وانت نیسان خبر داد و گفت: ماموران کلانتری مجیدیه برای پیشگیری از سرقت در حال گشت‌زنی انتظامی در محله مجیدیه بودند که رفتار راننده یک دستگاه وانت نیسان نظر آن را جلب کرد. در ادامه پلاک انتظامی خودرو استعلام و مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت داشته است.

وی افزود: با دریافت این اطلاعات طرح مهار سارق اجرا و خودروی متهم متوقف شد. در ادامه راننده خودرو که مردی ۵۰ ساله بود دستگیر شد و به دو فقره سرقت مشابه دیگر اعتراف کرد.

دستگیری سارق موتورسیکلت با اسلحه قلابی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق موتورسیکلت با موتورسیکلت سرقتی در محله مرزداران خبر داد و اظهار کرد: تیم عملیات کلانتری ۱۳۹ مرزداران حین گشت‌زنی در محله مرزداران به یک دستگاه موتورسیکلت ان‌اس دو ترک برخورد کرده و برای بررسی بیشتر به متهمان مراجعه کردند. اما متهمان با روئیت ماموران با سرعت از محل فرار کردند که پس از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت متهمان متوقف و یکی از آن‌ها دستگیر شد. متهم دیگر متواری شد که در بررسی اولیه از وی یک قبضه سلاح کلت کمری تقلبی و یک قبضه سلاح سرد کشف شد.

موقوفه ای ادامه داد: در بررسی پلاک موتورسیکلت مشخص شد که این وسیله سابقه سرقت دارد و متهم ۲۵ ساله در تحقیقات پلیسی به جرم انتسابی و سرقت موتورسیکلت روز گذشته با همدستی متهم دیگر اعتراف کرد. وی همچنین به استفاده از سلاح تقلبی کشف شده برای تهدید و سرقت معترف شد. همچنین تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری شده ادامه دارد. همچنین با شناسایی مال‌باخته، متهم به مرجع قضایی معرفی شد.
 

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *