یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

سفر به عراق در اربعین از مرزهای سومار و حاج‌عمران فراهم شد

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا و فرمانده قرارگاه اربعین انتظامی کشور گفت: در راستای عدم ازدحام در مرزهای خروجی به سمت عراق در ایام اربعین دو طرح کنترل زائر به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در حاشیه بازدید از مرز مهران گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته زائران علاوه بر مرزهای شلمچه، چذابه، خسروی و مهران از طریق مرز سومار و حاج عمران نیز می‌توانند در ایام اربعین عازم کشور عراق شوند.

وی با اشاره به اینکه مطمئناً با اضافه شدن مرزهای سومار و حاج عمران تردد و ازدحام در سایر مرز ها کاسته خواهد شد، اضافه کرد: در اجرای طرح کنترل زائران توقفگاه‌هایی در طول مسیر حرکت زائران در نظر گرفته شده و به اندازه پذیرش پایانه‌های مرزی زائران به سمت مرز حرکت خواهند کرد.

شرفی طرح مدیریت زائر از مبدا تا مقصد و کنترل لایه به لایه زائر را از اهداف فراجا در راستای مدیریت زائران عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده در فرماندهی انتظامی استان ایلام ما هیچگونه کمبودی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با درایت پلیس و مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی در استان و همچنین مشارکت ستاد فراجا در استان هیچ گونه کمبودی احساس نشد، تصریح کرد: امیدواریم در اربعین امسال در استان ایلام  بتوانیم با سهولت و کمترین توقف خدمات مطلوبی به زائران ارائه دهیم.

خبر مرتبط: تکذیب افزایش هزینه صدور گذرنامه

بر اساس اعلام سایت پلیس، جانشین معاون هماهنگ کننده فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه پلیس در ایام اربعین در تامین امنیت راهپیمایی، مدیریت ترافیک، کنترل مرز توسط مرزبانان، ارائه خدمات گذرنامه و خدمات انتظامی را بر عهده دارد از تمام ارگانها و نهادهای همکار در ماموریت بزرگ اربعین خواست تا ان شاءالله با تمام توان پای کار بیایند  تا بتوان خدماتی در شأن زائران آقا ابا عبدالله الحسین (ع) را به عاشقان آن حضرت ارائه کرد.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *