یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سیاست اقتصادی دولت، مدیریت با ثبات ارز است

ایسنا/قزوین وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: سیاست اقتصادی دولت فعلی در این راستا است که از تمام توان خود را برای مدیریت با ثبات ارز استفاده کند.

سید احسان خاندوزی در جلسه شورای اداری استان قزوین که شامگاه پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اخذ مالیات هوشمند یکی از دستورهای جدی وزارت اقتصاد و امور دارایی است و اکنون مالیات هوشمند برای جلوگیری از فساد در دستور کار جدی است تا به سمت اخذ مالیات شفاف و هوشمند پیش برویم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه توزیع مالیات به دنبال توزیع متوازن هستیم تا توزیع مالیات به صورت عدالت سرزمینی در نقاط مختلف کشور انجام شود که تا کنون نیز این طرح به صورت موفق انجام شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: سیاست اقتصادی دولت فعلی در این راستا است که از تمام توان خود را برای مدیریت با ثبات ارز استفاده کند.

وی عنوان کرد: دولت سیزدهم در ابتدای فعالیت خود در خزانه با مشکل جدی روبه‌رو شد اما رونق اقتصادی را اولویت کشور دانست و کسری بودجه در اولویت‌های بعدی قرار دارد تا کسری بودجه با فشار به فعالان اقتصادی جبران نشود زیرا این فعالان در نبرد اقتصادی، رزمنده میدان هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه در نوع مدیریت اقتصادی مشکل داریم، تأکید کرد: نیاز است گردش حساب سازمان‌ها یا تولید کنندگان در همان استانی که مستقر هستند انجام شود تا قدرت تسهیلات دهی بانک‌ها افزایش یابد و فرار مالیاتی شناسایی شود.

وی افزود: در حوزه نرخ ارز در فضای مجازی نوسان وجود دارد و دشمنان نظام تلاش می‌کنند با القای خبرهای منفی در این زمینه اذهان عمومی را تحت تاثیر قرار دهند. به طور مثال در مدت یک ماه ۳۱ هزار و ۱۰۰ تولید محتوا در موضوع افزایش نرخ ارز با محتوای متمایز تولید شده است و این مسئله بدان معنی است که روزانه ۱۰۰۰ تولید محتوا در این زمینه در فضای مجازی صورت می‌گیرد و این مسئله نشان‌ دهنده ایجاد جنگ روانی و تلاطم از سوی دشمنان در بازار است.

خاندوزی تصریح کرد: سیاست کلی اقتصادی کشور ناظر بر سیاست محلی است، بخش زیادی از نارضایتی فعالان اقتصادی و مردم ناشی از این است که ناکارایی اجرایی در اجزای نظام اداری رسوخ پیدا کرده است و این موضوع قابل انکار نیست.

وی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم ناکارایی‌ها را مرتفع کنیم باید نوع مناسبات دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها با مرکز، دولت، فعالان اجتماعی و اقتصادی تغییر کند تا شاهد تنفیذ اختیارات برای رفع مشکلات باشیم.

وزیر اقتصاد و دارایی تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های خود مناطق و استان‌ها در حل مشکلات همان بخش استفاده کنیم چرا که در استان‌ها شناخت شفاف از موضوعات استان وجود دارد ولی در عمل، گاهی اوقات سلسله مراتب ابتکار عمل را از دولت می‌گیرد.

خاندوزی در پایان اظهار کرد: باید بر هنجارهای اداری رسیدگی و عادت‌های بروکراسی کنار گذاشته شود تا شاهد رونق اقتصادی باشیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

توقیف ۱۹ لنج صیادی متخلف در صیدگاه بوسیف بندر امام

ایسنا/خوزستان سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت: تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *