چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱

شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی لرستان

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان از شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان خبر داد.

بختیار رازانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سال‌های اخیر شش نیاز فناورانه صنایع کوچک و متوسط لرستان شناسایی شدند و برای رفع موانع موجود آنها اقدام و شرایط لازم جهت حضور با ثبات واحدها در بازارهای هدف را فراهم کرد.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر واحدهای صنعتی در بخش ارتقاء فناوری با مشکلات بسیاری روبرو بودند اما قرار شد براساس دستورالعمل مبادله فناوری و ارتقای فناوری شرکت‌های استانی تا ۸۰ درصد هزینه پایش و شناسایی مشکلات فناورانه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را حمایت کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: برای شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی لرستان سال گذشته مشاور گرفتیم.

رازانی عنوان کرد: ضرورت دارد فناوری در واحدهای صنعتی لرستان راه بیفتد.

وی اظهار کرد: تولید براساس دانش به عنوان محوری‌ترین نهاد در تولید موجب افزایش ارزش افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان افزود: پیگیر ایجاد فن بازار منطقه لرستان هستیم که این مهم برعهده شرکت شهرک‌های استان است و آن را پیگیری خواهیم کرد.

رازانی گفت: ایجاد شهرک فناوری برای استقرار واحدهای دانش‌بنیان با محوریت واحدهای دارویی در مرکز استان ضروری است و برای راه‌اندازی این شهرک نیازمند ۲۰ تا ۳۰ هکتار زمین در نزدیک شهر هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری وزارت صمت برنامه ارتقای ظرفیت واحدهای صنعتی که در دو زیربرنامه تقسیم شدند را مدنظر دارد که یکی فعالسازی واحدهای راکد و غیرفعال و دیگری به ظرفیت رساندن واحدهایی است که زیر ظرفیت فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: سال گذشته در لرستان و براساس برش استانی ۳۲ واحد سهم استان بود که باید ارتقای ظرفیت پیدا می‌کردند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بیان کرد: در این راستا شرکت شهرک‌های استان بیش از تعهد خود عمل کرده و ۳۶ واحد را ارتقای ظرفیت داد و امسال نیز سهم استان ۴۰ واحد در نظر گرفته شده تا ارتقای ظرفیت پیدا کنند.

انتهای پیام

حتما ببینید

جهش خودروسازان در آبان ماه ۱۴۰۱

وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از رکوردشکنی خودروسازان بزرگ در آبان ماه، طی پنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *