چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

شورای اعتماد و امنیت توییتر منحل شد

شرکت توییتر، شورای اعتماد و امنیت که به این پلتفرم شبکه اجتماعی درباره تصمیمات سایت، مشاوره می‌داد را منحل کرد.

به گزارش ایسنا، شورای اعتماد و امنیت، یک گروه داوطلبانه بود که در سال ۲۰۱۶ تشکیل شده بود.

حدود نیمی از کارکنان توییتر معادل ۳۷۰۰ نفر، از زمانی که این شرکت شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک خریداری شده است، اخراج شده اند. بیش از هزار نفر هم استعفا کرده اند که یوئل روث، مدیر بخش اعتماد و ایمنی، یکی از آنها بوده است.

در ایمیلی که به اعضای شورای اعتماد و امنیت ارسال شده و توسط رویترز مشاهده شده، آمده است: با اقدام توییتر برای ورود به یک مرحله جدید، ما در حال ارزیابی مجدد بهترین شیوه نظارت بیرونی بر محصول و کار توسعه خط مشی خود هستیم. در راستای این فرایند، به این نتیجه رسیدیم که شورای اعتماد و امنیت، بهترین ساختار برای انجام این کار نیست.

صفحه توییتر برای این گروه، حذف شده است.

این شورا شامل سازمانهای مدافع حقوق مدنی مختلف، آکادمی‌ها و نهادهای فعال در زمینه امنیت بود و به توییتر در طراحی محصولات، برنامه‌ها و مقررات، مشاوره می‌داد.

در ایمیل توییتر آمده است: کار ما برای این که توییتر را به مکان امن و حاوی اطلاعات مفید تبدیل کنیم، سریعتر و فعالتر از سابق پیش خواهد رفت و ما همچنان از ایده‌های شما درباره نحوه نائل شدن به این هدف، استقبال می کنیم.

طبق گزارش واشنگتن پست، ایمیل توییتر، کمتر از یک ساعت پیش از دیدار اعضای تیم اعتماد و امنیت با مدیران شرکت از طریق پلتفرم زود، ارسال شده بود.

هفته گذشته، سه عضو این شورا با اشاره به نگرانی برای امنیت کاربران توییتر، استعفا کرده بودند. آن کولیه، یک عضو این شورا، در توییتی نوشته بود: از تحقیقات انجام شده، روشن است که برخلاف ادعای ایلان ماسک، امنیت و ایمنی کاربران توییتر رو به افول است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در توییتر، اعضای شورا را متهم کرده بود حاضر نشده اند درباره سوءاستفاده از کودکان، اقدامی انجام دهند. جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، این ادعا را نادرست خوانده بود.

انتهای پیام

حتما ببینید

برای غذای محبوب شب عید چقدر باید هزینه کرد؟

سبزی پلو با ماهی یک غذای محبوب و مرسوم شب عید برای ایرانیان است؛ اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *