شنبه , ۵ آذر ۱۴۰۱

صحن‌های شمالی و جنوبی امام‌زاده داوود مملو از گل‌ولای است/امام‌زاده خسارت زیادی دیده

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: صحن شمالی و جنوبی امام‌زاده داوود(ع) پس از سیل امروز مملو از گل‌ولای به عمق یک و نیم متر است و لودرها در حال تخلیه گل‌ولای هستند.

محمد حسن نامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره سیل شب گذشته امام زاده داوود(ع) اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران کشور پس از اذان صبح اولین جلسه خود را با حضور وزیر کشور، شهردار تهران، استاندار و رییس جمعیت هلال احمر برگزار کرد. مشکلاتی که هم‌اکنون در محل حادثه وجود دارد، این است که حوض‌های آبگیر بالای امام‌زاده وسعت زیادی داشتند و هنگامی که آب به امام‌زاده رسیده مسیر عبور آن باریک شده است. همچنین ساخت‌وساز زیادی چسبیده به دیوار انجام شده و باعث شده تا مسیر عبور لودرها و بابکت‌ها بسیار سخت شود.

وی افزود: عمق گل ولای در صحن شمالی و جنوبی به یک‌ونیم متر می‌رسد. لودرها، بابکت‌ها و بیل مکانیکی در حال تخلیه رسوباتی هستند که به صورت مایع با فشردگی زیاد وجود دارند. باید صحن شمالی کاملا تخلیه شود تا دستگاه‌های مکش برای تخلیه رسوبات به اطراف مقبره و خود مقبره منتقل شوند.

نامی اضافه کرد: مشکل فعلی ما  باریکی دره در امامزاده داوود است که باعث افزایش خطر شده است. در حال حاضر صحن شمالی و جنوبی و مقبره مملو از گل‌ولای است.

وی با اشاره به تلفات این سیل گفت: تا این لحظه ۳ کشته داشتیم و مصدومین در ساعات اولیه تخلیه شدند و حال عمومی خوبی دارند.  

نامی درباره خسارات حاصل از این سیل افزود: خسارات موجود مانند سیل‌های گذشته سنگین نبوده اما خود امام‌زاده خسارت زیادی دیده است. ما مجبور شدیم دیوار جنوبی امام‌زاده را برای تخلیه گل‌ولای تخریب کنیم. همچنین چند در برداشته شد تا بابکت‌ به صحن شمالی منتقل شود.

انتهای پیام   

حتما ببینید

شرور مسلح بازداشت شد/ دستگیری عامل همکاری با رسانه‌های معاند در جنوب تهران

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف یک قبضه سلاح جنگی و نیز بازداشت فردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *