سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

ضرورت ایجاد واحد مدیریت بحران در سازمان‌ها

رییس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت ایجاد واحد مدیریت بحران در هر یک از سازمان‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن نامی در نشست کارگروه هشدار سازمان مدیریت بحران کشور که با هدف بررسی موضوعات مربوط به پیشگیری و کاهش خطر و بررسی نقش قوه قضاییه در کمک به اجرای درست طرح‌های کاهش خطر در محل مرکز فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در مقابله با بحران‌های طبیعی در کشور بر اهمیت توجه به طرح‌های پیشگیرانه برای کاهش خسارات ناشی از وقوع بحران تاکید کرد.

وی با بیان اینکه هر سازمانی باید واحد مدیریت بحران مجموعه خود را مشخص کند، گفت:‌ لازم است که شاخص‌های مربوط به بحران نیز در سنجش موضوعات بحرانی مرتب مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارشی از آن نیز به طور منظم ارائه شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت نقش قوه قضاییه در نظارت بر اجرای درست برنامه‌های مدیریت بحران، گفت: قانون موجود باید مورد بازنگری قرار گرفته و نقاط ضعف آن برطرف شود. همچنین حضور نیروهای قوه قضاییه می‌تواند به بهبود کیفیت کار کمک کند.

اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز به بررسی جایگاه کارگروه هشدار پرداخت و گفت: ابتدا باید دید که این کارگروه قرار است چه نقشی بر عهده بگیرد. سیاستگذار است، قرار است برنامه‌ریزی کند یا می‌خواهد کار اجرا بر عهده بگیرد؟.

وی با اشاره به این که وضعیت کنونی به گونه‌ای است که با توجه به اولویت‌ها، بودجه مربوط به پیشگیری صرف موضوعات دیگر می‌شود ، افزود: در حوزه سیستمی نیز کار پیشگیرانه ، کاری بلند مدت است و اجرای آن نیز به هزینه کلانی نیاز دارد ، در نتیجه ما چشم خود را به روی این وجه موضوع می‌بندیم و به سراغ مصادیق می‌رویم. در نتیجه ما اگر بخواهیم این کارگروه عملکرد موفقی داشته باشد اول باید بدانیم که در حوزه های مختلف مشکلات ما چیست و اولویت‌بندی‌مان کدام است و در نتیجه سازمان های مختلف جایگاه خود را بر اساس آن اولویت‌ها مشخص کنند. در مدیریت بحران ما باید ریسک‌پذیر بوده و جسارت داشته باشیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

ترور و شهادت یکی از کارکنان سپاه در اصفهان

ایسنا/اصفهان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از اقدام مسلحانه علیه یک تن از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *