سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

عذرخواهی معاون وزیر از تاخیر احداث راه آهن اردبیل – میانه

خیرالله خادمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بازدیدهای دوره‌ای و کنترل عملیات اجرایی پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در حال انجام است و ما به دعوت استاندار و نمایندگان اردبیل از پروژه راه آهن اردبیل – میانه بازدید کردیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه زمان بندی ما اتمام عملیات راه آهن اردبیل – میانه در سال جاری است که بر اساس مصوبه دولت نیز تأمین منابع مالی آن تا انتهای سال به خوبی انجام می‌شود.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی افزود: در سال گذشته بخشی از منابع مصوب این پروژه تزریق شد و از همین ابتدای سال ۱۴۰۱ تلاش می‌کنیم تا تعهدات مالی راه آهن اردبیل – میانه برای سرعت دادن به عملیات اجرایی طبق برنامه زمان بندی تأمین و به پروژه تزریق شود.

خادمی بیان کرد: پیشرفت پروژه در بخش زیرسازی ۹۱ درصد و در کل پروژه ۸۳ درصد است و ۱۰۰ کیلومتر ریل گذاری راه آهن اردبیل – میانه نیز به اتمام رسیده است.

وی گفت: تا شهریورماه عملیات زیرسازی این پروژه ریلی به اتمام می‌رسد و با اتمام عملیات روسازی در سال جاری شاهد بهره برداری از راه آهن اردبیل – میانه و اتصال این استان به شبکه ریلی خواهیم بود.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: برای اتمام عملیات اجرایی راه آهن اردبیل – میانه به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بخشی از این منابع از طریق دولت و بخش دیگر نیز از طریق منابع مالی بانک‌ها تأمین خواهد شد.

خادمی شبکه ریلی اردبیل را از بزرگترین شبکه‌های ریلی کشور با طراحی و مهندسی منحصربه‌فرد اعلام کرد و گفت: تمام قطعات پروژه فعال است و جز ۱۳ متر کار حفاری و لاینینگ تونل‌ها و پل‌ها به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از پروژه اردبیل – میانه اجرایی شده و تنها بخش جزئی آن نیاز به تکمیل و بهره برداری کامل دارد، اظهار کرد: جز راه آهن چابهار که به طول ۴۰۰ کیلومتر در حال انجام است راه آهن اردبیل – میانه جزو پروژه‌های بزرگ با احجام سنگین و کار مهندسی منحصربه‌فرد در کشور است که مراحل تکمیلی خود را سپری می‌کند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی با عذرخواهی از مردم استان اردبیل از بابت تأخیر در اجرای این پروژه در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: با انجام تعهدات در سال جاری تلاش ما بر این است تا خط ریلی اردبیل – میانه در سال جاری افتتاح شده و مردم این استان از این زیرساخت استفاده کنند.

حتما ببینید

جهش خودروسازان در آبان ماه ۱۴۰۱

وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از رکوردشکنی خودروسازان بزرگ در آبان ماه، طی پنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *