فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قرارگیری ۴۴ محله تهران در مخاطره فروریزش در شیب/لزوم باز طراحی در آشفتگی‌ توسعه شهر

شهردار تهران با بیان اینکه باید از پایه قرار گرفتن علم و دانش صیانت کرده و آن را اجرا کنیم، گفت: امیدواریم دست به دست هم دهیم و دیگران را نیز همراه کنیم تا در مدیریت شهری بتوانیم کار حرفه‌ای را با تکیه بر اهل علم و دانش اجرا کنیم و موضوع ایمنی در تهران را مدنظر قرار دهیم.

به گزارش ایسنا،  علیرضا زاکانی شهردار تهران در نشست تخصصی اعضای منتخب هیات اندیشه ورز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و سالروز زلزله بم اظهار کرد: باید درباره مشکلات بر هم انباشته شده تهران که وارث آن هستیم به راه حل هایی بیاندیشیم که جامع بوده و جمیع مشکلات ما را با هم حل کند.

وی با بیان اینکه ترافیک، آلودگی هوا، بافت ناپایدار و فرسوده، روددره ها، گسل ها و فرسودگی زیر ساخت ها شرایط را به سمتی برده که نیازمند تدبیر و حرکت در مسیر درست هستیم تا مشکلات را کم کند و جامعه ای پویا و پرنشاط داشته باشیم، افزود: بر همین اساس در مجموعه خودمان به چهار تحول می اندیشیم که نخستین تحول تبدیل شهرداری از یک نهاد خدماتی صرف به یک نهاد خدمتگزار اجتماعی است تا این نهاد منشا اثر قرار بگیرد. در همین راستا  مدیریت خودمان را نیز مدیریت مشارکتی قرار دادیم تا با مردم، نخبگان، دستگاه ها و محل های اثر گذار شهر با هم و به صورت هماهنگ مسائل را پیش ببریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اعزام کمک از چندین کشور برای مهار آتش در کانادا/ ۵۰ ساختمانخاکستر شده است

زاکانی با اشاره به اینکه تحول دوم را درخصوص کالبد شهر گذاشتیم تا مشکل بافت های فرسوده و مشکل بد مسکنی و بی مسکنی و بسیاری از این موارد را حل کنیم، ادامه داد: همه این موضوعات را در قالب نوسازی شهر بر محور حمل و نقل عمومی دنبال می کنیم، یعنی باید ۱۲ هزار بافت ناپایدار را به یک بافت سکنی پذیر با تامین سرانه های هفت گانه تبدیل کنیم و بر همین اساس با دستگاه های مختلف در حال همکاری و رایزنی هستیم؛ مثلا با آموزش و پرورش درباره مسکن معلمان و کمک به ساخت مدارس درحال رایزنی هستیم چرا که به عنوان نمونه منطقه ۲۲ فقر محیط آموزشی دارد و باید در این رابطه اقدام شود.

شهردار تهران اضافه کرد: تحول سوم  تحول نرم است که تغییر سبک زندگی و ایجاد یک زمینه مشارکت پذیری است تا اداره شهر بر محور مشارکت مردم و نخبگان دنبال شود. در این تحول به دنبال آن هستیم که امورات شهر با مشارکت مردم انجام شود و بعد از آن اداره مردم بر محور نخبگان رقم بخورد که البته تا آن نقطه فاصله زیادی داریم؛ در واقع در این رابطه آموزش و مسئولیت پذیری و مسئولیت دهی امری قطعی است که با آن نیز فاصله داریم؛ مثلا گروه‌های دوام را می توان آغازی در این حوزه دانست. باید در زمینه نقش دادن به مردم فعال باشیم. همچنین در رابطه با پروژه ها  اولویت محله‌ای را به نظر مردم سپرده ایم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  عدم تولید پسماند در دستور کار وزارتخانه‌ها قرار گیرد

وی با بیان اینکه تحول فناورانه برای ایجاد یک شهر هوشمند، دیگر تحول مدنظر است، عنوان کرد: آشفتگی‌ در توسعه شهر وجود دارد که باید یک باز طراحی درباره آن داشته باشیم مثلا در این جلسه گفته شد که  ۴۴ محله وجود دارند که در مخاطره فروریزش در شیب قرار گرفته‌اند. بر همین اساس در کمیسیون ماده پنج دنبال می کنیم که اگر ساختی بر مدار یک گسل شکل می گیرد حتما ضوابط در آن رعایت شود. اگر چنین خطری نیز وجود داشته باشد این رعایت ضوابط ضریب دیگری نیز می خورد و باید جدی تر با این موضوع برخورد شود.

بنا براعلام سایت شهر، زاکانی در پایان خاطر نشان کرد: دانش این کارها در اختیار شما است و ما باید از  پایه قرار گرفتن علم و دانش صیانت کرده و آن را اجرا کنیم. امیدواریم دست به دست هم دهیم و دیگران را همراه کنیم تا در مدیریت شهری بتوانیم کار حرفه ای را با تکیه بر اهل علم و دانش اجرا کنیم و  موضوع ایمنی در تهران را مد نظر قرار دهیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  وظایف «قرارگاه سرعت» پلیس راهور چیست؟

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

بازداشت ۲ برادر جنایتکار در جنوب تهران / قتل بی‌رحمانه مرد جوان با ضربات چاقو

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، صبح امروز دوشنبه ششم آذرماه، مرگ مشکوک مرد جوانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد