جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

مخالفت ۲۷ کشور اروپایی با تحریم واردات زغال سنگ روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر، همین چند روز پیش بود که اتحادیه اروپا به دلیل حمله به اوکراین طرحی را برای تحریم هر چه بیشتر روسیه برای به تنگنا بردن اقتصاد این کشور به کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرد.

حال پس از چند روز منابع آگاه می‌گویند بسته جدید تحریم‌های ضد روسی از جمله ممنوعیت واردات ذغال سنگ از مسکو با موافقت اعضای این اتحادیه روبرو نشده است، این در حالی است که آخرین دور از محدودیت‌های اقتصادی توسط کمیسیون اروپا در اوایل این هفته پیشنهاد شد.

تحلیلگران و کارشناسان مرتبط با تحریم‌ها و بخش صنعت معتقدند باید مشکلات فنی ناشی از تحریم روسیه حل شد و برای اعضا دقیقاً توضیح داده شود که این تحریم‌ها به آنها آسیب نمی‌رساند و از طرف دیگر باید گفته شود که آیا ممنوعیت واردات زغال سنگ بر قراردادهای موجود تأثیر می‌گذارد یا خیر.

منابع آگاه باید حال گفتند که هنوز مشخص نیست که این مسائل چگونه حل خواهد شد، اما اتحادیه اروپا امیدوار است در نشست آتی خود روی این تحریم‌ها به مصالحه دست یابد.

بر اساس وب سایت کمیسیون اروپا، اتحادیه اروپا حدود ۴۵ درصد از زغال سنگ خود را از روسیه وارد می‌کند. در ماه مارس، کشورهای اروپایی در مجموع ۷.۱ میلیون تن زغال سنگ حرارتی وارد کردند که در تولید برق و گرما استفاده می‌شود. این افزایش ۴۰.۵ درصدی نسبت به سال گذشته و بالاترین سطح واردات ذغال سنگ از مارس ۲۰۱۹ تاکنون است.

حتما ببینید

رفع تصرف ۵.۵ هکتار از اراضی ملی در دزفول

ایسنا/خوزستان فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی خوزستان با اشاره به تصرف اراضی ملی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *