یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

مراجعه ۹۷ هزار زائر اربعین با علائم گرمازدگی به هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر از ارائه ٥٥٤ هزار و ١٠٦ خدمت درمانی در ٣٩ درمانگاه این جمعیت مستقر در کشور عراق طی چهار روز اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، پیرحسین کولیوند دراین‌باره گفت: از تاریخ هفدهم شهریورماه سال جاری و همزمان با آغاز مراسم پیاده روی ویژه اربعین در کشور عراق، تاکنون بیش از ٥٥٤ هزار مورد خدمت درمانی در مراکز و درمانگاه‌های هلال احمر در سرتاسر نجف، مسیر نجف تا کربلا و کربلای معلی و دیگر شهرهای زیارتی به زائران ارائه شده است.

کولیوند افزود:‌ تاکنون تعداد ٤٠١ هزار و ٨٨٧ مورد ویزیت پزشک عمومی، ١٦ هزار و ٥٢٤ مورد ویزیت پزشک داخلی، هشت هزار و ٧٠ ویزیت هم به صورت اورژانسی در مراکز درمانی هلال‌احمر انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به ارائه خدمات تخصصی در درمانگاه‌های هلال احمر اشاره کرد و گفت: علاوه بر موارد مذکور، تعداد هشت هزار و ٦١٢ نفر توسط پزشک متخصص زنان، ٧ هزار و ١٣٤ نفر توسط پزشک متخصص قلب و عروق، هشت هزار و ١٨٠ نفر توسط پزشک ارتوپد و هشت هزار و ٣٤٦ نفر هم توسط سایر پزشکان ویزیت شده‌اند.

کولیوند اظهارکرد: خدمات درمانی ارائه شده به مراجعین علاوه بر ویزیت رایگان، شامل ١٠١ هزار و ٢١٤ مورد سرم تراپی، ٢٦ هزار و ٣٤ مورد تزریقات، تعداد ٧ هزار و ٢٢٤ مورد پانسمان و بانداژ و ٢ هزار و ٤٣١ مورد گچ و آتل بوده است. همچنین دو هزار و ٨١٥ نفر از خدمات نوارقلب، چهار هزار و ٩٧٢ نفر از خدمات تست قندخون، دو هزار و ٥٤٣ نفر از خدمات بخیه، یک هزار و ٥٣٠ نفر اکسیژن تراپی استفاده و ٥٦٦ مورد هم از سونداژ استفاده کرده‌اند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به گرمای بسیار شدید حاکم بر کشور عراق گفت: تاکنون تعداد ٩٧ هزار و ٢٤٩ نفر با علائم شدید گرمازدگی به درمانگاه های هلال احمر مراجعه و خدمات مورد نیاز را دریافت کرده‌اند.درمانگاه های هلال احمر خدمات دارویی و درمانی خود را در سه سطح مختلف به زائران ارائه می کند و این سطوح بر اساس میزان بهره‌گیری از خدمات درمان، دارو و بستری تعیین می‌شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۹ استان کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال احمر درپی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *