دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مشاور حقوقی املاک بهترین راهکار رفع مشکلات

همانطور که مشخص است املاک جمع عبارت ملک می باشد که عبارت ملک نیز خود بر دو معنا بوده یکی ملک به معنای دارایی و اموال و دیگری به معنای زمین و ساختمان می باشد که مراد از ملک در اینجا زمین و ساختمان می باشد آنچه بیش از هر چیز در مشاوره حقوقی املاک مورد توجه است دقت نظر به این امر می باشد که مشاوره حقوقی در زمینه املاک علاوه بر تسلط نسبت به قوانین و قواعد مربوط به زمین و ساختمان می بایست از تجربه بالایی نیز بهره مند باشد چراکه قواعد مربوط به شهرداری ، زمین شهری ، جهاد کشاوری و… هر روز در حال تغییر می باشد و مشاور حقوقی املاک می بایست با فعالیت عملی در این زمینه تجربه خوبی را به دست آورد و با این تجربه بتوانند مشاوره ای صحیح و قانونی به افراد ارائه نمایند .

وظیفه اصلی وکیل حقوقی املاک(وکیل ملکی) این است که با دارا بودن اطلاعات کافی در مشاوره حقوقی املاک و مستغلات و در مورد موضوعات ملکی با قانون‌مداری حق موکل خود را با اقدام به درست و موقع در مراجع قضایی پیگیری کند. لازم به ذکر است خود وکلای ملکی نیز می‌توانند، پس از ارائه مشاوره حقوقی املاک و با در نظر گرفتن شرایط؛داوری اختلافات ملکی را بر عهده بگیرند.

مشاور حقوقی املاک

مشاور حقوقی املاک کیست

مشاور حقوقی املاک کسی است که از قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی زمین و ملک کاملا آگاه بوده و با داشتن تجربه کافی در موضوع از قدرت تحلیل بالایی برای حل مسائل مختلف برخوردار است و با داشتن تجربه و دانش می‌تواند راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهد؛ بنابراین مشاور حقوقی املاک با داشتن درک درستی از قوانین و برخورداری از تجربه کافی از روند موضوعات املاک می‌تواند گره از کار هر فردی اعم از حقیقی یا حقوقی بردارد.

خدمات قابل ارائه توسط مشاور حقوقی املاک

 1. نظارت بر تنظیم قراردادهای حوزه ملک و مسکن وکیل ملک

  با توجه به تخصصی بودن تنظیم قراردادها و نیز با در نظرگرفتن هزینه های فراوان جهت تنظیم قراردادهای ملکی بهترین پیشنهاد به همشهریان عزیز اینکه پیش از تنظیم قرارداد و یا حسن انجام آن با کارشناسان مجرب املاک ( وکلای خبره دادگستری ) در این خصوص مشورت شود. همانا پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار بسیار کم هزینه تر از درمان آن می باشد.

 2. مشاوره حقوقی املاک توسط وکیل ملکی

  با توجه به مشکلات فراوان در حوزه حقوقی خرید و فروش املاک پیشنهاد می گردد تا قبل از ورود به این حوزه با موارد حقوقی و قانونی آن آشنا و از وکلای دادگستری در این خصوص مشاوره تلفنی اخذ نمایید .

 3. استعلام از مراجع ذی صلاح و مشاوره حقوقی ملکی

  یکی از موارد عمده ایجاد اختلاف در قراردادهای ملکی ، بحث استعلام های مربوطه (دارایی – شهرداری – ثبت ) می باشد. مشاوره حقوقی به شما کمک می نماید قبل از خرید ملک از وضعیت حقوقی آن آگاه و از مشکلات احتمالی ( فروش مال غیر – فروش مال مرهونه ) اطلاع کامل اخذ نمایید .

 4. مرجع داوری توسط وکیل دعاوی ملکی

  شما می توانید با تعیین داوران خبره و ارجاع مشکلات احتمالی به آنها از پروسه طولانی و طاقت فرسای دادرسی قضایی فراغت حاصل نموده و در اسرع وقت به حل و فصل و رفع اختلافات حاصله مبادرت نمایید.

با مشاور حقوقی املاک بدون اشتباه تصمیم بگیرید

ملک و ساختمان بزرگترین سرمایه هر شخص در طول دوران زندگی است. موفقیت یا شکست در معاملات مرتبط با ملک میتواند آینده یک فرد و خانواده را کاملا دگرگون کند. اغلب پرونده های قضایی طرح شده در دادگاهها در خصوص معاملات و دعاوی ملکی است. بیشترین تاثیرات مالی در زندگی افراد ثروتمند ناشی از انجام هوشمندانه و بدون خطای معاملات ملکی و اتخاذ تصمیمات به موقع و صحیح بوده است. مشاور حقوقی املاک به شما کمک میکند که مسیر معامله شما عاری از هر گونه خطا باشد.

بیشتر اختلافات در زمینه املاک در قراردادهای پیش فروش ساختمان صورت می گیرد علیرغم گذشت مدت زمان طولانی از تصویب این قانون متاسفانه بیشتر افراد و بنگاه های معاملات املاک از شرایط ذکر شده در این قانون بی اطلاع هستند و با تنظیم قراردادهای ناصحیح سرمایه خود را در معرض خطر قرار می دهند .

از دیگر سو با توجه به افزایش چشمگیر قیمت مسکن در چند سال گذشته بیشتر جرائم مربوط به کلاهبرداری در این بخش شکل گرفته به ترتیبی که افراد ناسالم و شیاد با سوءاستفاده از اعتماد مردم مبالغ بسیاری را به صورت متقلبانه کسب می نمایند نمونه های این دعاوی در دادگاههای کیفری و چه در دادگاه های حقوقی بی شمار است .

منبع : وکیل تلفنی

 

حتما ببینید

ثبت نام تیزهوشان

راهنمای کامل ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان

مزیت مدارس تیزهوشان چیست؟ ویژگی و مزایا مدارس تیزهوشان موجب برتری این مدارس نسبت به مدارس عادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *