جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

مهم ترین شاکله های توسعه سلامت/ توجه به اقتصاد و عدالت در سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت، توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خودمراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت را مهم‌ترین شاکله‌های توسعه سلامت، عنوان کرد.

در متن پیام وزیر بهداشت آمده است؛ ۱۸ فروردین، هرسال به عنوان روز جهانی بهداشت به ابعاد مهم بهداشت جهانی در سطح کشورها می‌پردازد. تمام محافل سیاستگذاری سلامت بر این باورند، راه حل مشکلات نظام سلامت از معبر بهداشت و توسعه خدمات بهداشتی می‌گذرد. توجه به سبک زندگی سالم و مشارکت مردم، افزایش خود مراقبتی، توجه به اقتصاد سلامت، عدالت در سلامت و سیاستگذاری مبتنی بر پیشگیری و بهداشت، مهمترین شاکله‌های توسعه سلامت هستند.

در جمهوری اسلامی ایران نیز، برنامه‌های بخش بهداشت طی سال‌های متمادی به عنوان موفق ترین بخش‌های نظام سلامت مطرح بوده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند، برنامه‌ی نظام سلامت دولت سیزدهم، تحقق عدالت در سلامت و تقویت شبکه‌های بهداشت کشور خواهد بود تا بتوانیم در تمام حوزه‌های بهداشتی، شاهد پیشرفت و توسعه باشیم.

جامعه خدوم بهداشت ایران در روستاها و شهرهای کشور به عنوان اصلی ترین متولیان ارائه خدمات بهداشت در کشور، از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دستاوردهای متعددی در زمینه‌های مختلف سلامت برای کشور رقم زده اند و منجر به سربلندی کشور عزیزمان شدند. در ایام پاندمی کووید ۱۹ نیز، همپا با تلاشگران و جهادگران عرصه درمان، جامعه بهداشت ایران نیز ضمن تقدیم شهدای گرانقدر برای سلامت مردم، توانستند در ابعاد مختلف، در خط اول مبارزه با این بیماری تلاش کنند. به طور یکه ضمن توجه به رعایت پروتکل‌ها در صنایع و محیط‌های مختلف، در گام اخیر، نیروهای خدوم بخش بهداشت توانستند میلیون‌ها دوز واکسن را در شرایط کاملاً ایمن و تخصصی در کنار سایر گروه‌های جهادی و همیار سلامت، به مردم ایران تزریق کنند که باعث کاهش بروز بستری، ابتلاء و فوت در هموطنان شد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به تمام جامعه بهداشتی کشور و درود به شهدای گرانقدر این حوزه، برای تمام تلاشگران عرصه بهداشت آرزوی سلامتی و شادکامی دارم و امیدواریم بتوانیم در جهت تحقق مطالبات، تقویت جایگاه نیروهای بخش بهداشت و توجه به توسعه خدمات بهداشتی با کیفیت برای مردم ایران طی سال ۱۴۰۱ گام برداریم.

حتما ببینید

جلبک دریایی قرمز راهی برای درمان بیماری کبد چرب

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، در حالی که در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *