یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

موافقت عراق برای راه ‌اندازی خط کشتیرانی بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس

ایسنا/خوزستان مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از موافقت عراق برای راه ‌اندازی خط کشتیرانی میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق خبر داد.

نورالله اسعدی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اهمیت ایجاد خط کشتیرانی میان ایران و عراق اظهار کرد: در روزهای اخیر هیاتی از ایران به کشور عراق سفر کرد و در این سفر برای ایجاد یک خط کشتیرانی میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق رایزنی کرد.

وی افزود: فاصله میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق حدود ۹ مایل دریایی است و راه اندازی یک خط کشتیرانی میان این دو بندر می تواند فرصت بسیار خوبی برای جا به جایی زائران و مسافران باشد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به حضور بسیاری از مردم و به ویژه زائران در ایام اربعین حسینی در خرمشهر و تلاش برای سفر به عراق، راه اندازی این خط کشتیرانی میان ایران و عراق می تواند به تردد زائران کمک کند و همچنین نقش بسیار خوبی در خدمات رسانی به زائران داشته باشد.

اسعدی عنوان کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده طرف عراقی برای ایجاد این خط کشتیرانی متقاعد شده است و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد راه اندازی این خط کشتیرانی باشیم.

وی افزود: با توجه به موافقت طرف عراقی با راه اندازی این خط کشتیرانی و در راستای تامین زیرساخت مناسب از جمله سالن مسافری، یک ساختمان از پیش ساخته شده از سوی طرف عراقی برای این کار اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

فرودگاه‌های کشور موظف‌ به دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند

معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی تا تیرماه ۱۴۰۳ موظف به دریافت گواهینامه هستند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *