جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

میراث حماسه|شهیدی که "رفتار یوسف گونه" در "گریختن از دام گناه" از خود نشان داد +فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی وکیل‌پور از راویان دفاع مقدس در برنامه میراث حماسه که توسط خبرگزاری تسنیم برگزار شد، با بیان اینکه برخی مواقع خداوند امتحانات سختی از انسان‌ها می‌گیرد که در آنجا وزن آنها مشخص می‌شود، تصریح کرد: قبل از آنکه کتاب زندگینامه شهید «احمدعلی نیری» منتشر شود مردم با این شهید والامقام آشنا نبودند، بنابراین تعداد محدودی سر مزار ایشان می‌رفتند اما زمانی که فهمیدند در شرایط سختی، مثل یوسف و زلیخا خودش را نجات داده و مورد عنایت خداوند قرار گرفته، مردم تأسی بیشتری به ایشان داشتند و او را الگوی خود قرار دادند.

شهید , دفاع مقدس , میراث حماسه ـ ۱۵|روایتی از رفتار حاج احمد متوسلیان با خانواده فرمانده کومله + فیلم

وی با بیان اینکه مرحوم حضرت آیت‌الله حق‌شناس در خصوص شهید احمدعلی نیری می‌فرمایند که در تهران بگردید ببینید کسی مثل ایشان را می‌توانید پیدا کنید؛ افزود: این شهید عارف زمانی که نماز می‌خواند شانه‌هایش از خوف خدا می‌لرزید؛ برای همین در نمازهای جماعت انتهای  صف می‌ایستاد تا کسی متوجه تکان خوردن شانه‌هایش نشود.

وکیل‌پور دلیل جایگاه والای ایشان را موفق شدن در آزمون الهی عنوان کرد و اظهار داشت: ما در تمام مدت عمر در حال امتحان شدن از سوی خداوند هستیم؛ اما خداوند به یکی از آنها نگاه می‌کند و وزن ما را  به دست می‌آورد.

این راوی دفاع مقدس به ماجرای امتحان الهی شهید احمد علی نیری اشاره کرد و گفت: شهید احمد علی نیری برای آوردن آب به رودخانه‌ای در کنار کوه دماوند مراجعه می‌کند که ناگاه متوجه می‌شود، تعدادی از خانم‌ها با لباس‌های نامناسب در حال شنا کردن هستند. ایشان با وجود آنکه کسی نبوده با خدای خود معامله می‌کند و تصمیم می‌گیرد آن منطقه را ترک کند و در تمام مسیر یا الله یا الله می‌گوید و می‌دود تا خداوند او را برای ترک گناه کمک کند.

وی با بیان اینکه خداوند نمره ۲۰ به امتحان شهید احمد علی نیری داد و جایگاهی را به ایشان اهدا کرد که تسبیح خداوند توسط سایر موجودات را می‌شنید؛ تاکید کرد: خداوند در مسیر گناه‌آلود انسان را کمک می‌کند اما مقدمه آن این است که باید یک قدم به سوی خدا و ترک آن گناه برداریم.

انتهای پیام/

حتما ببینید

عرضه اپلیکیشنی برای پرداخت‌های گردشگران خارجی

یکی از استارت‌آپ‌های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به طراحی و ارائه اپلیکیشنی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *