جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

نرخ گوجه فرنگی و پیاز شکست/ قیمت تا ۹ هزار تومان می‌رسد

مصطفی دارایی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به دنبال توافق با کامیون داران و همکاری این صنف محموله جدید صیفی‌جات وارد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران شد، گفت: با توافقات انجام شده هزینه حمل ۱۰ درصد افزایش یافت و روز گذشته ۱۵ هزار تن انواع صیفی‌جات شامل گوجه فرنگی، سیب زمینی، هندوانه، پیاز و … وارد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران شد.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت گوجه فرنگی روی نرخ سایر صیفی‌جات نیز تاثیر چشمگیری گذاشته بود، افزود: بر این اساس قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی که به ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان رسیده بود به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان کاهش یافت و قیمت پیاز به کیلویی ۵ هزار تومان و سیب زمینی کهنه به ۶ تا ۸ هزار تومان و سیب زمینی نو به ۹ تا ۱۱ هزار تومان رسید.

دارایی نژاد تاکید کرد: علاوه بر تهران، بارگیری و حمل صیفی‌جات به سایر استان‌های کشور از جمله اصفهان، شیراز، قم و … نیز انجام شده و قیمت‌ها در همه جا شکسته شد.

وی اضافه کرد: از فردا مجدداً شاهد افت قیمت‌ها خواهیم بود و نرخ گوجه فرنگی حدود ۲ هزار تومان دیگر نیز کاهش می‌یابد و قطعاً قیمت آن تا کیلویی ۹ هزار تومان هم می‌رسد چرا که امسال ۲ تا ۳ برابر سال گذشته گوجه فرنگی در کشور کشت شده است.

دارایی نژاد افزود: برداشت این محصول در میناب بندر عباس و بوشهر نیز آغاز شده و با افزایش عرضه، شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

حتما ببینید

رفع تصرف ۵.۵ هکتار از اراضی ملی در دزفول

ایسنا/خوزستان فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی خوزستان با اشاره به تصرف اراضی ملی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *