پنج شنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

نگاهی درباره ثبت نام تیزهوشان نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم ( ثبت نام تیزهوشان نهم ) هر ساله در قالب آزمون ورودی دوره دوم متوسطه اول سراسر کشور برگزار می شود و برای کلیه متقاضیان پذیرفته شده آزاد است. امکانات آموزشی با کیفیت مدارس تیزهوشان باعث ایجاد رقابت بین دانش آموزان برای ثبت نام دانش آموزان تیزهوش و قبولی در این آزمون می شود.

ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق سایت azmoon.medu.ir هماهنگ شده و آزمون نیز در یک روز تحویل داده می شود. این مقاله جزئیات مهمی در مورد آزمون، از جمله شرایط، نحوه و زمان ثبت نام و موارد دیگر ارائه می دهد. همچنین منابع و سوالات آزمون تیزهوشان ۹-۱۰ ۱۴۰۲-۱۴۰۳ و همچنین زمان امتحانات را ارائه می دهد. و نتایج را اعلام کنند.

زمان پذیرش آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳

داوطلبان در هنگام ثبت نام در آزمون های نهم به دهم مدرسه سمپاد به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان مراجعه و فرم های مربوطه را با اطلاعات دانش آموزی تکمیل و ضمن پرداخت هزینه ثبت نام استعدادهای درخشان مراحل ثبت نام را انجام دهند.می توانید آن را تکمیل نمایید.ثبت نام زمان برگزاری این آزمون معمولاً از اواسط آوریل آغاز می شود و در طی آن داوطلبان می توانند مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۲۰۱۴-۲۰۱۴ را تهیه کنند.

کلیه مراحل ثبت نام به صورت آنلاین توسط والدین یا خود دانش آموزان انجام می شود و مدرسه مسئولیتی در قبال ثبت نام دانش آموزان ندارد. برای هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ مطالعه مقاله زیر را به شما توصیه می کنیم.

سایت ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱
ثبت نام تیزهوشان

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تخصصی نهم به دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳

یکی از شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ داشتن تابعیت ایرانی می باشد.

البته دانشجویان غیرایرانی نیز می توانند با شرایط خاص در آزمون شرکت کنند.از دیگر شرایط اولیه ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم تا دهم داشتن معدل حداقل ۱۹ در پایه هشتم است.

مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳

در صورتی که دانش آموزان پایه های ۹-۱۰ واجد شرایط ثبت نام در این آزمون باشند، باید مدارک ثبت نام را تهیه کنند. برای آگاهی بیشتر داوطلبان از مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم مدارک لازم برای ثبت نام در این آزمون در ادامه این مقاله توضیح داده شده است.

متقاضیان آزمون تیزهوشان نهم تا دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ باید قبل از ثبت نام، کلیه اطلاعات شخصی و محل اقامت خود را آماده داشته باشند. نام مدرسه اعلام شد.

علاوه بر این اطلاعات، داوطلبان موظفند تعداد بسیار کمی عکس ۳*۴ با پس زمینه سفید را در سایت ثبت نام بارگذاری کنند.

برای ثبت نام در امتحانات مدارس سمپاد نهم به دهم در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ و همچنین سایر آزمون های ورودی مدارس استثنایی مانند ثبت نام در مدارس نمونه دولتی، دانش آموزان باید هزینه ثبت نام این مدارس را بپردازند.

سوالات آزمون مدارس استثنایی نهم دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳

سوالات استعداد تحلیلی ۵۰ درصد نمرات امتحانات را تشکیل می دهد و در کتاب های درسی گنجانده نشده است. همچنین هدف از طراحی این سوالات بررسی توانایی دانش آموزان در تحلیل و طبقه بندی مطالب می باشد.

۵۰ درصد بقیه نمرات آزمون به سوالات عملکرد تحصیلی طراحی شده از کتاب های درسی پایه هشتم و نهم اختصاص دارد.

سوالات آزمون به صورت چهار گزینه ای می باشد که تنها یک گزینه صحیح است و به هر دانش آموز به ازای هر پاسخ صحیح ۳ امتیاز و برای هر پاسخ نادرست ۱ امتیاز تعلق می گیرد.

اگر داوطلبی در یک سوال بیش از یک گزینه را علامت بزند، پاسخ آن سوال اشتباه تلقی می شود زیرا در آزمون نمره منفی دارد. لطفاً علامت نزنید.

سایت ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

تاریخ ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم

مهلت ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم

azmoon.medu.ir – سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان

موفق باشید

 

حتما ببینید

افزایش قیمت بلیت هواپیما دیر و زود دارد، سوخت‌وسوز نه!

با وجود برخی مخالفت‌ها با افزایش قیمت بلیت هواپیما، به نظر می‌رسد  علاوه بر ایرلاین‌ها، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *