شنبه , ۵ آذر ۱۴۰۱

هزینه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ سرسام‌آور شد

با اینکه دو سال دیگر به بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس باقی مانده است اما نگرانی‌ها در مورد افزایش هزینه‌ها و امنیت این رویداد در حال افزایش است.

به گزارش ایسنا، دولت این کشور اعلام کرد که قیمت کل بازی‌ها در حال حاضر به حدود ۸.۳ میلیارد یورو (۱۱.۸ میلیارد دلار سنگاپور) شامل تسهیلات و سازمان، از بودجه اولیه ۶.۸ میلیارد یورویی اعلام شده در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است اما هزینه نهایی احتمالا بیشتر افزایش می‌یابد زیرا فرانسه امنیت رویداد را افزایش می‌دهد و با هزینه‌های بالاتر از برنامه‌ریزی شده برای ساخت‌وساز و مصالح مواجه می‌شود.

پس از نشستی بین امانوئل مکرون و برگزارکنندگان رویداد در روز دوشنبه (۲۵ جولای)، مقامات اطمینان دارند که فرانسه این رویداد و مراسم افتتاحیه آن را برای تماشاگران ایمن خواهند کرد.

برنامه دولت برای صف آرایی روزانه ۱۱ هزار مامور پلیس در زمین و حداکثر ۲۵ هزار مامور امنیتی برای جلوگیری از تکرار هرج و مرج در یک مسابقه فوتبال در ماه می قرار است به بودجه این رویداد اضافه کند. همچنین می‌تواند تحت‌تأثیر افزایش تورم قرار گیرد.

فرانسه در حال حاضر با تورمی مقابله می‌کند که در ماه گذشته به ۶.۵ درصد رسید، با این حال دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به دلیل تلاش‌های مکرون برای کاهش هزینه‌های فزاینده انرژی، بهتر از سایرین عمل کرده است.

ژان پاسکال گایانت، اقتصاددان متخصص در ورزش به بلومبرگ گفت: بودجه‌های اولیه برای المپیک بیش از حد می‌شود. او تخمین می‌زند که تمام بازی‌های اخیر بیش از ۱۰ میلیارد یورو هزینه داشته‌اند و بودجه بیشتری برای تکمیل کارهای ساخت‌وساز به موقع لازم است.

این مقام دولتی گفت که کمیته سازماندهی به دنبال افزایش منابع حاصل از حامیان مالی است. یک مقام در دفتر مکرون در نشست خبری به خبرنگاران گفت که دولت انتظار دارد که مقامات دولتی و عمومی با حدود ۱.۷ میلیارد یورو کمک کنند. این مقام مسئول افزود: در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت ارائه نشده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

استان‌ها چقدر چک برگشتی دارند؟

آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در مهر ماه سال جاری نشان می‌دهد که چک‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *