یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

هشدار درباره روش جدید کلاهبرداری با نامه/ دستگیری سارقان مسلح زعفرانیه و الهیه

رئیس پلیس آگاهی پایتخت نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با ارسال نامه در صندوق پست خانه‌ها هشدار داد. او همچنین از دستگیری سارقان مسلح دو خانه در زعفرانیه و الهیه خبرداد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با تشریح مهمترین پرونده‌های پلیس آگاهی در روزهای اخیر نسبت به کلاهبرداری از شهروندان از طریق ارسال نامه هشدار و گفت: طی روزهای اخیر با ارجاع چند فقره پرونده کلاهبرداری مشابه و تجمیع این پرونده‌ها مشخص شد که افرادسودجو پاکت نامه‌هایی را با مضمون صدور دفترچه و کارت رایگان خدمات دندانپزشکی به داخل صندوق پست خانه‌های سطح تهران انداخته و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از برخی شهروندان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان پلیس آگاهی روش کلاهبرداری این افراد مشخص شد، اظهارکرد: افراد سودجو در این نامه‌ها از مردم خواسته‌ بودند تا با توجه به هزینه‌های زیاد خدمات دندانپزشکی، برای پوشش خدمات پزشکی، چکاپ رایگان و ویزیت رایگان به صورت ماهانه توسط دندانپزشکان مجرب و متخصص در سطح کشور و کاهش این هزینه‌ها تا سقف ۵۰ درصد برای دریافت کارت و دفترچه‌های رایگان به یک شماره تلفن خاص پیامک ارسال کنند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه شهروندان به محض ارسال پیام و تماس با این افراد در دام کلاهبرداران افتاده و مبالغی به روش‌ها و بهانه‌های مختلف از آنان اخذ شده بود، گفت:  پلیس به دنبال عاملان این کلاهبرداری است و این افراد به زودی دستگیر خواهند شد، اما لازم است که شهروندان نیز توجه داشته باشند و به هیچ عنوان فریب چنین تبلیغاتی را نخورند و از تماس با شماره تماس‌های داخل آن پرهیز کنند.

انهدام باند سرقت مسلحانه خانه‌های تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در ادامه از دستگیری عاملان سرقت مسلحانه از خانه‌ای در محله زعفرانیه خبر داد و گفت: رسیدگی به سرقت مسلحانه‌ از خانه‌ای در محله زعفرانیه چندی پیش با دستور مقام قضایی در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت. چکیده پرونده نشان از این داشت که چهار سارق جوان درحالی که کلت کمری به همراه داشتند پس از حضور در خانه موردنظر با بستن دستان اعضای یک خانواده سه نفره اقدام به ضرب و جرح آن‌ها با شوکر برقی کرد و در ادامه اقدام به سرقت طلا، ارز، سکه و ساعت‌های گرانقیمت به ارزش ۱۰ میلیارد ریال کرده و متواری شده‌اند.

وی تصریح کرد: کارآگاهان در گام نخست، متوجه شدند که سارقان با دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی به جلوی در ورودی خانه آمدند و با بالا رفتن از دیوار و علمک گاز وارد خانه شده‌اند. با کسب این اطلاعات و بنابرحساسیت موضوع، کارآگاهان با دستور قضایی به بازبینی دوربین‌های مداربسته پرداختند و متوجه شدند که یک مرد حدودا ۴۰ ساله دو ساعت قبل از سرقت با سارقان ملاقات داشته است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه مرد میانسال بازداشت شده و مورد پرسش در این باره قرار گرفت، گفت: پس از بررسی‌های اولیه از مرد جوان، فعالیت یک باند سرقت مسلحانه در تهران برای کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی محرز شد. لذا کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی، پس از دریافت این اطلاعات در یک عملیات سه سارق دیگر را در مخفیگاه‌ خود در جنوب شرق تهران دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از متهمان در شهر بهبهان بازداشت شد، اظهار کرد: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی در تحقیقات به دو فقره سرقت مسلحانه در محله‌های زعفرانیه و الهیه با همین شیوه اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه از مخفیگاه این چهار سارق حرفه‌ای، موتورسیکلت‌های مسروقه و ادوات سرقت کشف شد گفت: متهمان با دستور مقام قضایی برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

کیف‌قاپان موتورسوار در شرق تهران دستگیر شدند

ولیپور گودرزی در ادامه با اشاره به دستگیری دو کیف‌قاپ در شرق تهران گفت: درپی وقوع کیف قاپی توسط دو مرد لاغر اندام در شرق تهران، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص کرد که متهمان با استفاده از یک موتور سیکلت آبی رنگ در مکان‌های خلوت شرق تهران، سرقت‌های خود را انجام داده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی با دریافت این اطلاعات وارد عمل شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته هویت و مخفیگاه دو سارق سابقه‌دار را در شرق تهران شناسایی کردند. در ادامه تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم وارد عمل شدند و با کسب مجوزهای لازم قضایی به مخفیگاه موردنظر مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان در یک عملیات دو متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند ادامه داد: سارقان پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی به هشت فقره کیف‌قاپی در شرق تهران اعتراف کردند. همچنین با دستور قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *