سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

پایش مرزهای کشور با ریزپرنده‌ها/ورود تجهیزات جدید به مرزبانی

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور از برنامه‌ریزی برای ورود تجهیزات جدید به مرزبانی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره امکانات و تجهیزات مرزبانی و ضرورت به روزرسانی آنها گفت: کشورما هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز دریایی و خشکی دارد که از این میزان مرز ۲۷۰۰ کیلومتر آن مرز دریایی است و امروز مرزبانی توانسته در تمام این مرزها امنیت را تأمین کند. خوشبختانه در سال‌های اخیر با حمایت‌های صورت گرفته تجهیزات خوبی وارد مجموعه مرزبانی کشور شده و ما با تاکید بر هوشمندسازی اقدامات خوبی را در این حوزه انجام داده‌ایم و در حال حاضر در اکثر مرزهای کشورمان تجهیزات به روز در حال استفاده است و ما با این تجهیزات در کنار نیروی انسانی توانمند و متعهد توانستیم توفیقات زیادی در مقابله با اشرار، ناامنی، قاچاق و … داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نیاز به استفاده از تجهیزات و دانش روز موضوعی نیست که یکبار انجام شده و دیگر اهمیتی نداشته باشد، اظهار کرد: در همین راستا نیز مرزبانی همواره به دنبال ارتقاء تجهیزات و امکانات خود است. در همین راستا نیز برای سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌ایم که تجهیزات و امکانات جدیدی وارد مجموعه مرزبانی شود و ما با استفاده از آنها از مرزهای آبی و خاکی حراست کنیم.

فرمانده مرزبانی انتظامی کل کشور درباره استفاده از پهپاد در مرزها گفت:‌ یگان پهپادی یک واحد از فرماندهی انتظامی کل است و ما هر وقت که به امکانات پهپادی احتیاج داشته باشیم، از این پهپادها استفاده خواهیم کرد.

گودرزی درباره استفاده از ابزارهای پرنده در مرزهای کشور نیز اظهارکرد: علاوه بر پهپادها که با هماهنگی یگان پهپادی انتظامی کشور از آن استفاده می‌کنیم، مرزبانی اقدام به تهیه هلی‌شات کرده و ما با استفاده از این پرنده‌ها نسبت به رصد و پایش مرزها اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد:‌ در حال حاضر اکثر گروهان‌ها و هنگ‌های مرزی ما به ریزپرنده‌ها مجهز شده‌اند و ما با استفاده از آنها مرزها را تحت کنترل و رصد داریم.

انتهای پیام

حتما ببینید

ترور و شهادت یکی از کارکنان سپاه در اصفهان

ایسنا/اصفهان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از اقدام مسلحانه علیه یک تن از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *