یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

کشف بیش از ۲۸۰۰ تن کالای احتکاری و قاچاق در کشور/ بازداشت ۶۶۴ تن در هفته گذشته

جانشین قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از دو هزار و ۸۵۴ تن انواع کالای اساسی قاچاق و احتکار شده و دستگیری ۶۶۴ متهم طی هفته گذشته در کشور خبرداد.

به گزارش ایسنا، سردار سهراب بهرامی در تشریح جزئیات عملکرد قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی در هفته اخیر گفت:‌ با توجه به اینکه سوداگران اقتصادی برای دستیابی به سودهای کلان اقدام به قاچاق و احتکار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم می‌کنند، تشدید اجرای طرح‌های مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به بررسی‌های میدانی از روند فعالیت‌های اقتصادی و نظام عرضه و تقاضای کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی طی هفته گذشته با اقدامات تخصصی پلیسی، محل دپو و احتکار کالاهای اساسی و ضروری را شناسایی و با تشکیل پنج هزار و ۷۶۱ گروه مشترک از هشت هزار و ۱۵۹ مرکز و انبار نگهداری و توزیع اقلام و کالاهای اساسی بازدید و بازرسی کردند.

جانشین قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازدید و بازرسی از آن‌ها بیش از دو هزار و ۸۵۴ تن انواع کالای اساسی از قبیل گوشت قرمز و مرغ، قند و شکر، برنج، گندم و آرد، روغن خوراکی، انواع لوازم خانگی، ۴۴۶ هزار و ۱۸۶ عدد انواع دارو، لوازم یدکی، نهاده های دامی و کشاورزی و … را کشف کردند.

بر اساس اعلان سایت پلیس، بهرامی با اشاره به اینکه کارشناسان در برآوردهای اولیه ارزش اقلام و کالاهای مکشوفه را دو هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این خصوص ۳۶۵ دستگاه خودرو توقیف و ۴۸ باب اماکن مرتبط با این امر پلمب شد. همچنین ۶۶۴ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شده و خودروها به پارکینگ منتقل شدند.

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *